Mladíci nezářili, sobotní lety ve Vikersundu budou bez Čechů

ČTK ČTK
13. 2. 2015 22:15
Sobotní závod Světového poháru v letech na lyžích ve Vikersundu bude bez Čechů.
Roman Koudelka ve Vikersundu nestartoval.
Roman Koudelka ve Vikersundu nestartoval. | Foto: Reuters

Vikersund - Sobotní závod Světového poháru v letech na lyžích ve Vikersundu bude bez Čechů. Ani jeden z kvarteta Antonín Hájek, Čestmír Kožíšek, Miloš Kadlec a Filip Sakala nepostoupil z kvalifikace, v níž domácí Anders Fannemel atakoval světový rekord.

Češi vyslali na mamutí můstek do Norska tým bez nejlepšího tria Roman Koudelka, Jan Matura a Jakub Janda, které dalo přednost přípravě na mistrovství světa ve Falunu. Premiéru v SP si tak odbyl osmnáctiletý syn bývalého mistra světa v letech Jaroslava Sakaly Filip a také dvaadvacetiletý Kadlec.

Nejlépe z českého kvarteta skočil nejzkušenější Hájek, jemuž za výkon 166 m patřilo 33. místo. Kožíšek byl devětatřicátý (148,5 m), Kadlec dvaačtyřicátý (149 m) a Sakala poslední padesátý (106 m).

Už v kvalifikaci byl v ohrožení světový rekord 246,5 m Nora Johana Remena Evensena z roku 2011, který atakoval jeho krajan Fannemel. Předvedl let pouze o půl metru kratší a pasoval se do role favorita závodu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy