Mladí vodní slalomáři se vrátí z ME bez zlata, sestry Galuškovy přidaly bronzové medaile

19. 8. 2018 16:45
Antonie a Karolína Galuškovy vybojovaly na ME juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu bronzové medaile mezi kajakářkami. Český tým se však poprvé od roku 2011 vrátí bez zlata.
Karolína Galušková vybojovala mezi kajakářkami do 23 let evropský bronz.
Karolína Galušková vybojovala mezi kajakářkami do 23 let evropský bronz. | Foto: ČTK

Bratislava - Česká výprava vodních slalomářů se poprvé od roku 2011 vrátí z mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let bez zlaté medaile z individuálních disciplín. I tak ale reprezentace ovládla v Bratislavě hodnocení zemí, a to díky čtyřem prvenstvím v pátečních závodech hlídek.

V posledním soutěžním dnu šampionátu ve slovenské metropoli vybojovaly bronz sestry Galuškovy mezi kajakářkami. Antonie v juniorkách a Karolína v třiadvacítkách; obě navázaly na své loňské stříbrné medaile.

Už v sobotu získali stříbro juniorský kajakář Tomáš Zima a kanoistka Tereza Fišerová v kategorii do 23 let, třetí skončili v juniorských závodech kajakář Jan Bárta a kanoistka Gabriela Satková, kteří v červenci ovládli mistrovství světa. Další český zlatý medailista z Ivrey Václav Chaloupka v Bratislavě neuspěl a mezi kanoisty do 23 let vypadl v semifinále.

Čtyři tituly, z toho tři individuální, získali na evropském šampionátu také Španělé. Jejich hvězdou byl juniorský mistr světa na K1 Miquel Travé, který byl tentokrát nejrychlejší jak na kajaku, tak i na kanoi.