Mizérie Lakers pokračuje, Veselý dal za Washington dva body

8. 11. 2012 9:05
Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA na palubovce Bostonu 94:100 po prodloužení. Lakers podlehli Utahu.

Boston - Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA na palubovce Bostonu 94:100 po prodloužení a dál čekají na první vítězství v sezoně. Jan Veselý odehrál za poražené 13 minut a dal dva body.

Už počtvrté z pěti zápasů klopýtli hráči Los Angeles Lakers, kteří prohráli v Utahu 86:95. O neporazitelnost přišlo San Antonio, které podlehlo Los Angeles Clippers 84:106.

Washington prohrál s Bostonem před čtyřmi dny a šanci na odplatu nevyužil. Wizards vedli ve třetím utkání v sezoně v poločase o pět bodů, ale před poslední částí už museli dohánět osmibodové manko.

To se jim nakonec povedlo definitivně zásluhou smeče Chrise Singletona devět vteřin před koncem čtvrté dvanáctiminutovky. Utkání mohl rozhodnout Rajon Rondo, ale jeho trojka byla neúspěšná. Prodloužení ovládli Celtics 12:6.

Lakers poslední poprvé za 18 let

V dresu Bostonu zaznamenal Kevin Garnett 20 bodů a 13 doskoků. Rondo přidal 18 bodů a 14 asistencí. Za Washington nastříleli po 16 bodech Bradley Beal, Kevin Seraphin a Martell Webster. Veselý si vedle dvou bodů připsal pět doskoků, jednu asistenci a tři fauly.

Trápení Los Angeles Lakers pokračuje. Na hřišti Utahu nebyli ani jednou ve vedení. Lakers mají bilanci jedné výhry a čtyř proher poprvé od sezony 1993/1994 a jsou na posledním místě Západní konference.

V Utahu měli potíže s úspěšností střelby, když se dostali na necelých 34 procent. Ve hře se hosté drželi jen díky trestným hodům, kterých házeli 46, z nichž 32 proměnili. Nejlepším střelcem Lakers byl Kobe Bryant s 29 body. Jazzmany vedl Al Jefferson s 18 body a 10 doskoky.

San Antonio přišlo o neporazitelnost na hřišti Los Angeles Clippers. Domácí tým zápas rozhodl ve třetí části, kterou ovládl 35:21. Ačkoli Spurs vstoupili do poslední čtvrtiny šňůrou 11:2, tak už se nedostali na jednociferný rozdíl. Clippers se mohli opřít o své pivoty.

Hawks předvedli famózní obrat

Blake Griffin nasbíral 22 bodů a 10 doskoků, DeAndre Jordan přispěl k výhře 20 body a 11 doskoky. V dresu Spurs stačilo k pozici nejlepšího střelce Danielu Greenovi pouhých 12 bodů.

Hráči Indiany vedli ještě šest a půl minuty před koncem utkání v Atlantě o 14 bodů, ale poté naprosto zkolabovali. Hawks předvedli osmnáctibodovou šňůru a zvítězili 89:86.

Detroit se ani na pátý pokus nedočkal vítězství, když prohrál na hřišti Sacramenta 103:105. Jednoznačné vítězství si připsali hráči Miami, kteří smetli Brooklyn 103:73.

Poprvé v sezoně prohrálo Milwaukee, které podlehlo Memphisu 90:108. Dosud nejnižší skóre se zrodilo v New Orleans, kde domácí Hornets podlehli Philadelphii 62:77. Dvaašedesát bodů je nové historické minimum týmu Hornets.

Výsledky NBA:

Atlanta - Indiana 89:86, Boston - Washington 100:94 po prodl. (za hosty Veselý 2 body, 5 doskoků), Charlotte - Phoenix 110:117, Dallas - Toronto 109:104, Golden State - Cleveland 106:96, Houston - Denver 87:93, LA Clippers - San Antonio 106:84, Miami - Brooklyn 103:73, Milwaukee - Memphis 90:108, Minnesota - Orlando 90:75, New Orleans - Philadelphia 62:77, Sacramento - Detroit 105:103, Utah - LA Lakers 95:86.