Šampioni záchodové hi-tech. Japonské toalety zaskočily fanoušky MS v ragby

Reuters Sport Reuters, Sport
28. 9. 2019 7:15
Deváté mistrovství světa v ragby hostí tento podzim Japonsko, jeden z tradičních lídrů nových technologií. A projevuje se to i na toaletách, které poněkud zmátly fanoušky šampionátu, kteří na nich získávají spoustu nečekaných zkušeností. Podívejte se na video.
Fanoušci ragby, kteří dorazili na MS, zápasí s japonskými hi-tech toaletami. Zvykají si na vyhřívaná prkénka nebo snižování zvuku splachování. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy