Mistr světa Sagan vyhrál 100. ročník klasiky Kolem Flander

3. 4. 2016 17:21
Peter Sagan po vítězství na Okolo Flander
Peter Sagan po vítězství na Okolo Flander | Foto: ČTK

Oudenaarde (Belgie) - Mistr světa Peter Sagan ze Slovenska vyhrál po sólovém úniku jubilejní 100. ročník cyklistické klasiky Kolem Flander. Zdeněk Štybar dojel po náročných 255 kilometrech a více než šesti hodinách v sedle osmý v hlavní skupině.

Šestadvacetiletý Sagan si připsal jedno z nejcennějších vítězství v kariéře týden poté, co prolomil "kletbu" a na závodě Gent-Wevelgem zaznamenal první výhru v duhovém dresu. Člen týmu Tinkoff se odpoutal od soupeřů v posledním stoupání v závodě na Paterberg a náskok udržel i na zbývajících 13 kilometrech po rovině.

Sagana marně stíhal trojnásobný vítěz závodu Fabian Cancellara, jenž navzdory svým tempařským schopnostem v závěru spíše ještě ztrácel. Loučící se Švýcar dojel do cíle v Oudenaarde druhý s odstupem 25 sekund, třetí byl se ztrátou dalších dvou sekund Belgičan Sep Vanmarcke.

Skupina pronásledovatelů dorazila s odstupem 48 sekund. Štybar byl nejlepší z domácího týmu Etixx-Quick-Step, jenž letos stále na jarních klasikách čeká na výrazný úspěch. Příští neděli je na programu další slavný závod Paříž-Roubaix.

Cyklistický jednorázový závod Kolem Flander (WorldTour) - 255 km:

1. Sagan (SR/Tinkoff) 6:10:42, 2. Cancellara (Švýc./Trek) -25, 3. Vanmarcke (Belg./LottoNL) -27, 4. Kristoff (Nor./Kaťuša), 5. Rowe (Brit./Sky), 6. Van Baarle (Niz./Cannondale), ...8. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) všichni -48, 85. Bárta (BORA-Argon 18) -7:19, 103. Černý (ČR/CCC) -12:48.

Poznámka redakce: Zdeněk Bakala, který je majitelem stáje Etixx - Quick-Step, vlastní zároveň vydavatelství Economia, pod nějž patří i Aktuálně.cz.