Ani Dostál nebo Prskavec. Kanoistou roku je mistr Evropy Fuksa

ČTK ČTK
23. 10. 2018 19:09
Hlasování odborníků tentokrát bylo letos velmi těsné.
Mistrovství světa v kanoistice 2018: Martin Fuksa se stříbrnou medailí
Mistrovství světa v kanoistice 2018: Martin Fuksa se stříbrnou medailí | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Kanoista Martin Fuksa se díky neporazitelnosti v závodech Světového poháru a na mistrovství Evropy a dvěma medailím z mistrovství světa stal Kanoistou roku 2018. V anketě Českého svazu kanoistů za sebou nechal vodního slalomáře Jiřího Prskavce, vicemistra světa a vítěze Světového poháru mezi kajakáři, a kajakáře Josefa Dostála, který na MS i ME vyhrál neolympijskou pětistovku a na MS byl třetí na olympijském kilometru.

Hlasování odborníků tentokrát bylo velmi těsné. "Martin i Jířa získali stříbro z mistrovství světa v olympijských disciplínách, oba vyhráli Světový pohár. Rozhodovaly tedy další výsledky," řekl předseda svazu Jan Boháč.

Připomněl, že sezona byla úspěšná napříč kanoistickými disciplínami. "Porovnávat v nich výsledky není jednoduché, ale jsem velmi rád, že máme takové příjemné starosti. Za to patří dík závodníkům, jejich trenérům, realizačním týmům i klubům, které jim vytvářejí zázemí," doplnil.

Prskavec společně s parťáky z kajakářské hlídky Ondřejem Tunkou a Vítem Přindišem skončil druhý i mezi posádkami. Porazil je juniorský čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Ondřej Mašek, Vilém Kukačka a Jakub Brabec, který na MS své věkové kategorie vyhrál olympijskou pětistovku. Třetí posádkou byla hlídka kanoistek Tereza Fišerová, Gabriela Satková a Kateřina Havlíčková.

Gabriela Satková se stala nejlepším českým juniorským závodníkem roku, mezi svými vrstevnicemi získala světový titul ve vodním slalomu na kanoi a měla medaili i ve sjezdu. Její sestra Martina díky dvěma světovým titulům vládla neolympijským sjezdařům na divoké vodě.

V dalších neolympijských disciplínách získali ocenění maratonec Jakub Březina, Lukáš Červinka ve freestylu, dvacetičlenná zlatá posádka z MS národních posádek v kategorii dračích lodích a Vojtěch Jančar ve vodní turistice.

Kanoista roku 2018, anketa Českého svazu kanoistů:

Jednotlivci: 1. Fuksa (rychlostní kanoistika/C1), 2. Prskavec (vodní slalom/K1), 3. Dostál (rychlostní kanoistika/K1).

Posádky: 1. Sobíšek, Mašek, Kukačka, Brabec (rychlostní kanoistika/K4), 2. Prskavec, Tunka, Přindiš (vodní slalom/K1), 3. Fišerová, G. Satková, Havlíčková (vodní slalom/C1).

Junioři: 1. G. Satková (vodní slalom a sjezd/C1), 2. Bárta (vodní slalom/K1), 3. Kukačka, Vorel (rychlostní kanoistika/K2).

 

Právě se děje

před 10 minutami

Voda by měla patřit státu, myslí si Toman

Vlastníkem vodárenských nádrží by měl být jen stát nebo samosprávy, řekl na briefingu ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Podobně by tomu mělo být u vodárenské infrastruktury. Nezcizitelnost vodárenských nádrží by zaručil samostatný ústavní zákon na ochranu vody, dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy