Milwaukee uštědřilo lídrovi NBA Torontu druhou porážku za sebou

10. 12. 2018 8:27
Nejlepší tým basketbalové NBA Toronto utrpělo druhou porážku za sebou. Kanadský celek podlehl 99:104 Milwaukee, o jehož úspěch se zasloužil 19 body a 19 doskoky Janis Adetokunbo. Hvězdou nedělních zápasů byl Jrue Holiday, který 37 body dovedl New Orleans k výhře v Detroitu 116:108.
Kahwi Leonard jen bezmocně rozhazoval rukama, jeho Toronto podlehlo Milwaukee
Kahwi Leonard jen bezmocně rozhazoval rukama, jeho Toronto podlehlo Milwaukee | Foto: Reuters

Milwaukee jako druhý nejlepší tým Východní konference získalo skalp lídra. Toronto přitom ještě v předposlední minutě vedlo 97:94, ale pak skóre otočil dvěma trojkami Malcolm Brogdon. Raptors si mohli vynutit prodloužení, ale Kawhi Leonard deset sekund před koncem trojku neproměnil. Kanadský tým nezachránil před sedmou prohrou v sezoně ani autor 22 bodů Serge Ibaka, 20 bodů dal Leonard.

V týmu hostů se stejně jako Adetokunbo na 19 bodů dostal Brook Lopez, jenž trefil pět trojek. Hrdina Brogdon dohrál s 18 body.

Čtvrtou prohru v řadě musel strávit Detroit, který na svém hřišti podlehl New Orleans o osm bodů. Hosté se přitom museli obejít bez obvyklého bodového příspěvku Anthonyho Davise, který kvůli problémům s kyčlí v první polovině zápasu odstoupil. Do druhé půle se nakonec vrátil, ale zůstal jen na šesti bodech.

Davise nejvýrazněji zastoupil Holiday, který trefil šest trojek. Skvělou formu z posledních dnů potvrdil Julius Randle 28 body. Pistons vedl s 35 body Blake Griffin, Langston Galloway dal 24 bodů a André Drummond přidal 23 bodů s 19 doskoky.

Doma neuspěli ani New York Knicks, kteří podlehli Charlotte 107:119. Hosté v průběhu utkání vedli až o 28 bodů. Vítězství dirigoval Kemba Walkers s 25 body, Jeremy Lamb dal 19 bodů a Tony Parker nastřílel 16 bodů za 16 minut na hřišti. Knicks vedl mladý náhradník Kevin Knox s 26 body a 15 doskoky, Tim Hardaway Jr. přidal 21 bodů a Frank Ntilikina o tři body méně.

Doma se v neděli radovalo z vítězství jen San Antonio. Spurs přehráli Utah 110:97. DeMar DeRozan k výhře zavelel 26 body a osmi asistencemi, Rudy Gay k 23 bodům připojil 15 doskoků a na 20 bodů se dostal i LaMarcus Aldridge. Utahu nestačilo 27 bodů Donovana Mitchella ani 26 bodů Rickyho Rubia.

NBA:

Detroit - New Orleans 108:116, New York - Charlotte 107:119, San Antonio - Utah 110:97, Toronto - Milwaukee 99:104.