Milwaukee sahá po postupu, Houston srovnal sérii

7. 5. 2019 7:01
Basketbalisté Milwaukee vyhráli čtvrtý zápas s Bostonem 113:101 a vedou ve čtvrtfinálové sérii NBA 3:1. Sahají tak po svém prvním postupu do semifinále od roku 2001. Naopak Houston srovnal sérii s obhájcem titulu Golden State na 2:2, když doma zvítězil 112:108.
Eric Bledsoe z Milwaukee brání bostonského Terryho Roziera.
Eric Bledsoe z Milwaukee brání bostonského Terryho Roziera. | Foto: Reuters

Milwaukee ovládlo základní část a formu potvrzuje i v play off, kde vyhrálo i druhý zápas na palubovce Bostonu. Ten sice vedl téměř celý první poločas a to až o 11 bodů, ale druhá půle patřila Bucks. Nejprve týmu hodně pomohla lavička, která nastřílela 32 bodů, zatímco náhradníci Bostonu jen sedm. Ve čtvrté čtvrtině pak úřadoval Janis Adetokunbo, který dal 17 ze svých 39 bodů. K tomu přidal i 16 doskoků.

Bostonu nepomohlo ani to, že všichni hráči základní pětky dali minimálně 16 bodů. Nejvíce Kyrie Irving 23 bodů a k tomu 10 asistencí.

"Musím se přiznat, že když jsem ve třetí části za vyrovnaného stavu musel posadit Janise kvůli čtyřem faulům, tak jsem byl nervózní. Opět jsme se ale přesvědčili, že tohle není tým jednoho hráče a že je třeba důvěřovat celému týmu," řekl trenér Milwaukee Mike Budenholzer. "Teď máme příležitost, jakou by dobří hráči neměli promarnit. A já udělám vše pro to, abych dovedl tým k postupu," slíbil Adetokunbo.

Zatímco na Východě se jeden ze semifinalistů už rýsuje, na Západě jsou obě série vyrovnané na 2:2. Po Denveru proti Portlandu se povedlo srovnat i Houstonu, který podruhé za sebou v koncovce proti Golden State udržel náskok.

Tentokráte Rockets vedli téměř celý zápas a to až o 17 bodů ve třetí čtvrtině. V koncovce sice Warriors snižovali a 20 vteřin před koncem se dostali po trojce Stepha Curryho na rozdíl dvou bodů, ale obrat už nedotáhli. Nejlepší střelec utkání s 38 body James Harden sice proměnil jen jeden z trestných hodů, ale Golden State promarnilo dva trojkové pokusy na vyrovnání.

Kevin Durant nastřílel 34 bodů, Curry přidal 30. V dresu Houstonu přispěl Hardenovi také Eric Gordon 20 body. Celkem Rockets proměnili 17 trojek z 50 pokusů, zatímco Warriors jen osm z 33.