Hvězdy absentovaly. Milwaukee bez Adetokunba porazilo Lakers bez Jamese

20. 3. 2019 8:39
Basketbalisté Milwaukee porazili v NBA Los Angeles Lakers 115:101 a pojistili si vedení v soutěži.
Khris Middleton z Milwaukee, jenž skvěle zastoupil Janise Adetokunba, si razí cestu ke koši Lakers přes Kentaviouse Caldwella-Popea | Foto: Reuters

Diváci ale neviděli souboj hlavních hvězd obou týmů. Do utkání nezasáhli kvůli zranění LeBron James ani Řek Janis Adetokunbo, kterého ve vítězném týmu zastoupili autor 30 bodů Khris Middleton a Brook Lopez, který dal 28 bodů.

Lakers vedli pouze v úvodu a nejvíc o pět bodů. Na začátku šesté minuty Bucks skóre otočili a už na konci první části měli dvouciferný náskok.

Do poločasu se sice hosté dokázali vrátit do zápasu a prohrávali jen o tři body, ale ve druhé půli si Milwaukee už bez větších obtíží pro 53. výhru v sezoně došlo. Middleton se kromě 30 bodů postaral ještě o 10 doskoků a pět asistencí. Pivot Lopez trefil pět z jedenácti trojek a k 28 bodům přidal devět doskoků, tři asistence i zisky a čtyři bloky.

"Myslím, že Brook (Lopez) hrál fenomenálně," řekl trenér Milwaukee Mike Budenholzer. "Některé jeho střely byly skvěle načasované. Dokázal zakončovat z vymezeného území, najíždět do koše, proměňovat trestné hody. Co se týče ofenzivy, odvedl spoustu práce," uvedl kouč.

Místo Adetokunba, který léčí kotník, nastoupil v základní sestavě Nikola Mirotič a přispěl 23 body. Lakers nepomohl 35 bodů Kentaviouse Caldwella-Popa, který si vylepšil sezonní maximum. "Je to ryzí střelec. Když mu zápas takhle vyjde, stojí za to se dívat," pochválil Caldwella-Popa kouč Luke Walton, který Jamese postrádal kvůli bolavému tříslu.

Milwaukee dál stíhají vítězové posledních dvou ročníků NBA Golden State Warriors. Lídři Západní konference vyhráli na palubovce Minnesoty 117:107. Stephen Curry proměnil osm trojek a dal 36 bodů, Klay Thompson zaznamenal 28 bodů. Domácí táhl pivot Karl-Anthony Towns s 26 body a 21 doskoky.

Rozehrávač Brooklynu D'Angelo Russell si při vítězství 123:121 v Sacramentu vylepšil osobní střelecký rekord na 44 bodů. Hosté smazali osmadvacetibodovou ztrátu a v poslední části režíroval obrat právě Russell, který v ní dal 27 bodů. Šlo o nejlepší střelecký výkon v jedné čtvrtině v tomto ročníku. K tomu účastník letošního Utkání hvězd přidal 12 asistencí.

James Harden přispěl 31 body, osmi doskoky a 10 asistencemi k vítězství Houstonu v Atlantě 121:105. V této sezoně vyslal už 890 tříbodových střel, což je nový ligový rekord. Úspěšný byl v 316 případech. V úterý proměnil čtyři z jedenácti trojek. V kariéře jich dal už 1963 a posunul se na jedenácté místo historického pořadí před Dirka Nowitzkého.

Blízko k triple doublu měl i J.J. Reddick. Při výhře Philadelphie na palubovce Charlotte 118:114 se dostal na 27 bodů, 10 doskoků a osm asistencí.

Výsledky NBA:

Atlanta - Houston 105:121, Charlotte - Philadelphia 114:118, LA Clippers - Indiana 115:109, Milwaukee - LA Lakers 115:101, Minnesota - Golden State 107:117, Sacramento - Brooklyn 121:123.