Milwaukee ani jednou nezaváhalo a postoupilo do čtvrtfinále NBA

23. 4. 2019 8:25
Basketbalisté Milwaukee Bucks jsou po Bostonu dalšími účastníky čtvrtfinále play off NBA a stejně jako Celtics zvládli postoupit bez jediného zaváhání. Čtvrtý zápas dnes v Detroitu vyhráli 127:104. Postoupit v nejkratším možném čase mohl i Houston, ten ale prohrál v Utahu 91:107. Jazz tak snížili sérii na 1:3.
Janis Adetokunbo, největší hvězda Milwaukee, útočí v play off NBA na koš Detroitu | Foto: Reuters

Detroit potřeboval zvítězit, aby ještě odvrátil konec sezony, a tak na nejlepší tým základní části od začátku vletěl a v první čtvrtině si vypracoval náskok až 12 bodů. Vedení si udržoval až do třetí čtvrtiny, pak ale zavelel Janis Adetokunbo a nastartoval obrat. Spolu s Erikem Bledsoem táhl šňůru 23:4, která ve čtvrté čtvrtině definitivně zlomila odpor Pistons.

Hvězdný Řek celkem nastřílel 41 bodů, k tomu přidal devět doskoků a čtyři bloky. Milwaukee soupeře přehrálo na blocích 10:1. Do čtvrtfinále postoupilo poprvé od roku 2001. A 4:0 vyhrálo sérii naposledy v roce 1983.

"Pamatuji si mé první play off v roce 2015. Chicago nás tehdy v 1. kole vyřadilo v šestém zápase, když vyhrálo snad o 50 bodů. Kde jsme byli tehdy a kde jsme teď, to je neskutečný rozdíl," řekl Adetokunbo.

Naopak Detroit vypadl potřetí za sebou v 1. kole bez jediného vítězství. Celkem prohrál 14 zápasů play off v řadě, což je nový rekord NBA. Naposledy uspěl v roce 2008. V dalším kole se Milwaukee utká s Bostonem, který vyřadil 4:0 Indianu.

Co se nepovedlo Detroitu, zvládl doma Utah. Ten sice rovněž neudržel vedení o 14 bodů z první čtvrtiny a ve třetí části pustil Houston do vedení, pak ale dokázal opět zabrat a odehrál téměř ideální čtvrtou čtvrtinu, ve které Rockets a jejich hvězdu Jamese Hardena zcela vymazal.

Harden sice nastřílel 30 bodů, ale v poslední čtvrtině jen pět. Jeho tým nasbíral za poslední čtvrtku pouhých 12 bodů, zatímco sám Donovan Mitchell z Utahu dal za posledních 12 minut 19 bodů. Houston celkem nastřílel nejméně bodů od prosince, kdy dal také Utahu jen 91 bodů.

"Už jsme zjistili, jak na ně. Musíme pokračovat v týmovém basketbale, jaký jsme hráli dnes, a uvidíme, co série ještě přinese. Teď jedeme vyhrát do Houstonu," řekl Mitchell, který celkem zaznamenal 31 bodů. Jae Crowder přidal 23 bodů a Ricky Rubio 18 bodů a 11 asistencí.