Dvě miliardy za zápas? Mayweather trumfne i Woodse

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
20. 9. 2013 14:00
Floyd Mayweather v zápase se Saulem Alvarezem překonal hned několik boxerských rekordů. A to především těch finančních
Floyd Mayweather slaví. Za zápas s Alvarezem inkasoval odhadem dvě miliardy korun.
Floyd Mayweather slaví. Za zápas s Alvarezem inkasoval odhadem dvě miliardy korun. | Foto: Reuters

Las Vegas – Už několik dní po zápase Floyda Mayweathera jr. a Saula Alvareze přispěchala televize Showtime se zápasovými čísly končícími dolarovými znaky. Nejdůležitější informace? Více jak 2,2 milionů prodaných placených televizních přenosů (PPV) vydělalo přes 150 milionů dolarů (3 miliardy korun)!

Pořadatelé – televize Showtime, Golden Boy Promotions a Mayweather Promotions – přejmenovali celou show na „The One“ (Jedineční) a nyní se ukazuje, že oprávněně. Už ve čtvrtek odpoledne zveřejnila televize, že prodala nejméně 2,2 milionů PPV.

To sice není absolutní rekord, který drží s 2,45 miliony duel z roku 2007 mezi Floydem Mayweatherem a Oscarem de la Hoyou, ovšem díky vyšší ceně (65 dolarů za klasický přenos, 75 za HD kvalitu), vzrostl i výdělek a poprvé v historii boxu se přehoupne dle aktuálního kurzu přes 150 milionů dolarů.

Největší výdělek v historii

Jenže tohle ještě ani zdaleka není cílová částka. Za lístky totiž vyinkasovali promotéři taktéž rekordních téměř 21 milionů dolarů (420 milionů korun). Do celkové částky ještě nejsou započítány zisky z prodeje suvenýrů, reklamy a dalších televizních práv.

Vždyť jen v Mexiku, odkud Alvarez pochází, vidělo v televizi duel 22,1 milionů diváků (5,9 milionů domácností), což je 77 procent v té době všech zapnutých televizních přijímačů v největší středoamerické zemi. Že je to další rekordní číslo, asi netřeba dodávat.

A aby těch rekordů nebylo málo. Floyd Mayweather jr. měl za vítězný duel s Alvarezem garantováno od Showtimu 41,5 milionů dolarů (830 milionů korun) a díky obřím ziskům z televizních práv je již nyní jisté, že překoná zatím dosud nejvyšší výdělek boxera za jeden zápas Oscara de la Hoyi z již výše zmíněného vzájemného souboje.

Nejbohatší sportovec světa

Podle odborných odhadů není nereálné, že by se měl dostat na impozantní hranici 70 milionů dolarů, Richard Schäffer – ředitel Golden Boy Promotions – dokonce odhaduje, že by se šestatřicetiletý boxer díky tomu, že je zároveň i spoluorganizátorem galavečera, mohl pokořit i těžko uvěřitelnou hranici 100 milionů dolarů (2 miliardy korun).

Ať tak, či onak, obě částky znamenají, že se Mayweather jediným zápasem stane rázem nejbohatším sportovcem světa. Jelikož prestižní magazín Forbes sestavuje tento žebříček od června do června a bijec s příznačnou přezdívkou „Money“ plánuje na 3. května další vystoupení, je jisté, že při jeho dalším sestavování hranici vydělaných 100 milionů dolarů za jeden kalendářní rok jako teprve druhý sportovec světa (po Tigeru Woodsovi) hravě překoná.

Když tento prestižní magazín letos žebříček sestavoval, u sedmatřicetiletého golfisty napsal poznámku: „Nikdo nedokáže vydělat peníze tak, jako on!“ O čtvrt roku později redaktorům Forbesu o rok mladší „Jedinečný“ Floyd Maywether junior ukázal, jak moc se spletli...

BOXERSKÉ REKORDY:

Prodaných pey-per-view (PPV, placený televizní přenos):

1. Floyd Mayweather jr. - Oscar de la Hoya – 2,45 milionů v roce 2007

2. Floyd Mayweather jr. - Saul Alvarez – 2,2 milionů v roce 2013 (neoficiální údaj)

Nejvyšší výdělek v jednom zápase:

1.  Floyd Mayweather jr. - Saul Alvarez – okolo 190 milionů dolarů (přes 150 milionů za PPV, 21 milionů vstupenky, 20 milionů za suvenýry, sponzoři, reklama, televizní práva do zahraničí – odhad)

2.  Floyd Mayweather jr. - Oscar de la Hoya – 165 milionů dolarů (137 milionů za PPV, 18 milionů za vstupenky, 10 milionů za ostatní)

Výdělek jednoho boxera za zápas (garantovaný):

 1. Floyd Mayweather jr. - 41,5 milionů dolarů za zápas se Saulem Alvarezem

2. Floyd Mayweather jr. - 32 milionů dolarů za zápas s Robertem Guerrerem

Celkový výdělek jednoho boxera za zápas:

1. Floyd Mayweather jr. - 70 až 100 milionů dolarů za zápas se Saulem Alvarezem (odhad)

2. Oscar de la Hoya – 53 milionů dolarů za zápas s Floydem Mayweatherem jr.

3. Floyd Mayweather – 40 milionů dolarů za zápas s Robertem Guerrerem (odhad, zatím nebylo zveřejněno ani číslo z prodeje PPV)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy