Miami v čele NBA, Spurs schytali debakl v Portlandu

9. 3. 2013 10:41
Deron Williams z Brooklynu se v pátek stal novým rekordmanem NBA, když za první poločas utkání s Washingtonem vstřelil devět trojek.
LeBron James v akci. Jeho tým už vede soutěž.
LeBron James v akci. Jeho tým už vede soutěž. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Portlandu deklasovali dosud vedoucí tým NBA San Antonio 136:106 a připravili mu druhou nejhorší domácí porážku v historii. Spurs to stálo vedení v lize, protože po výhře 102:93 nad Philadelphií se před ně dostalo Miami. Tým Heat prodloužil vítěznou šňůru o sedmnáctý zápas a jako první si zajistil účast v play off.

V hale AT&T Center v San Antoniu nikdy hostující celek nedal tolik bodů jako Portland v pátek. Nejvíc k tomu přispěl autor 35 bodů a devíti asistencí Damian Lillard, další tři hráči dali dvacet či více bodů. "Vyhrát tady je těžké. Dokázat to v takovém stylu, to je skutečně pozoruhodné," konstatoval trenér Portlandu Terry Stotts po teprve čtvrté domácí prohře San Antonia v sezoně.

Tim Duncan byl s 18 body nejlepším střelcem domácích, kteří hráli potřetí za sebou bez zraněného rozehrávače Tonyho Parkera. Francouzská hvězda by měla kvůli kotníku chybět až čtyři týdny.

Deron Williams dal za poločas 9 trojek

Deron Williams z Brooklynu se v pátek stal novým rekordmanem NBA, když za první poločas utkání s Washingtonem vstřelil devět trojek. Po přestávce přidal ještě dvě a o jednu zaostal za absolutním maximem Kobeho Bryanta z roku 2003 a Donyella Marshalla (2005). Osm trojek za poločas vstřelilo v minulosti pět hráčů.

Williams dal za první poločas 33 bodů, což bylo přesně tolik, co dokázal celý tým soupeře dohromady. Celkem nastřílel 42 bodů a byl strůjcem vítězství 95:78. Český basketbalista Jan Veselý odehrál za Wizards dvě a půl minuty a připsal si čtyři body a jeden doskok.

O bod méně než Williams nastřílel Bryant, přidal 12 asistencí a Los Angeles Lakers porazili po prodloužení Toronto 118:116. Lepšící se Lakers teď mají po dlouhé době na kontě více výher než porážek a na devátém místě už se těsně přiblížili k osmému Utahu, který prohrál o bod v Chicagu (88:89).

Výsledky NBA:

Boston - Atlanta 107:102 po prodl., Brooklyn - Washington 95:78 (za hosty Veselý 4 body a 1 doskok), Charlotte - Oklahoma City 94:116, Chicago - Utah 89:88, Cleveland - Memphis 92:103, Detroit - Dallas 99:102, Golden State - Houston 88:94, LA Lakers - Toronto 118:116 po prodl., Miami - Philadelphia 102:93, Orlando - Indiana 86:115, Sacramento - Phoenix 121:112, San Antonio - Portland 106:136.

4. Portland 61 29 32 47,5
5. Minnesota 58 21 37 36,2