Miami si parádním obratem vynutilo sedmý zápas finále NBA

19. 6. 2013 6:30
Basketbalisté Miami si vynutili sedmý zápas finále NBA. Heat přitom byli v šestém zápase velmi blízko konce sezony, ve čtvrté čtvrtině domácího zápasu se San Antoniem však stáhli desetibodové manko.
Chris Bosh se raduje z triumfu Miami v šestém zápase finále NBA.
Chris Bosh se raduje z triumfu Miami v šestém zápase finále NBA. | Foto: Reuters

Miami - Basketbalisté Miami si vynutili sedmý zápas finále NBA. Heat přitom byli v šestém zápase velmi blízko konce sezony, ve čtvrté čtvrtině domácího zápasu se San Antoniem však stáhli desetibodové manko soupeře a v prodloužení pak vyhráli 103:100.

Prodloužení zápasu zajistil Miami pět vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny Ray Allen, který, jak už to bývá jeho zvykem, proměnil trojbodový pokus.

V závěru prodloužení pak pojistil výhru Heat dvěma trestnými hody.

Nejlepším střelcem Heat však byl tradičně LeBron James, který zaznamenal 32 bodů, 11 asistencí a deset doskoků, a připsal si tak čtvrtý triple double v kariéře ve finálových zápasech. Nejlepším střelcem San Antonia byl s 30 body Tim Duncan.

O zisku titulu se tak bude muset rozhodnout až v noci ze čtvrtku na pátek opět v Miami. Pokud by mělo platit pravidlo letošního finále, mělo by sedmý zápas vyhrát San Antonio, protože v sérii vždy vedlo a Miami vždy okamžitě srovnalo stav.

Výsledek:

Miami - San Antonio 103:100 po prodl. (27:25, 44:50, 65:75, 95:95)

Nejvíce bodů: James 32, Chalmers 20, Wade 14, Bosh 10 - Duncan 30, Leonard 22, Parker 19. Trestné hody: 21/16 - 28/21. Fauly: 26:21. Trojky: 11:5. Diváci: 19.900. Stav série: 3:3.