Miami porazilo potřetí Chicago a míří do finále NBA

25. 5. 2011 9:00
Miami - Chicago 101:93 po prodl. (stav série 3:1
LeBron James slaví výhru s fanoušky Miami
LeBron James slaví výhru s fanoušky Miami | Foto: Reuters

Miami - Basketbalisté Miami porazili potřetí za sebou Chicago a poslední vítězství je dělí od postupu do finále NBA. Třetí bod vybojovali po domácím vítězství v prodloužení 101:93 a po úvodní porážce v sérii tak vedou už 3:1 na zápasy.

Hráči Chicaga přitom po třech čtvrtinách vedli o pět bodů, ale LeBron James v poslední části nastřílel 13 ze svých 35 bodů a dovedl zápas do prodloužení.

V něm už domácí Heat nedali soupeři šanci. Bulls poprvé v sezoně prohráli potřetí za sebou, úterní prohru ještě mohl odvrátit Derrick Rose, v koncovce však hned dvakrát selhal.

Chicago je poprvé od Jordanovy éry v semifinále NBA
Hvězdné Miami vyřadilo Boston a je ve finále konference

"Dneska to beru na sebe. Měl jsem dvě šance na ukončení zápasu, nepodařilo se. A ztratil jsem moc míčů. Když už nic jiného, musím se ze svých chyb poučit," sypal si popel na hlavu Rose, který byl sice nejlepším střelcem Bulls s 27 body, ale trefil jen 8 z 27 střel a ztratil sedm míčů.

James si připsal 35 bodů, navíc ubránil Rose

Carlos Boozer a Luol Deng nastříleli po 20 bodech, Boozer navíc přidal 14 doskoků. V prodloužení se však většina střelců Bulls odmlčela.

Derrick Rose
Derrick Rose | Foto: Reuters

Kanonýr Miami James si vedle 35 bodů připsal po šesti asistencích i doskocích. V důležitých chvílích navíc ubránil Rose, který přes něj netrefil jedinou střelu z devíti.

Další dobrý výkon předvedl Chris Bosh s 22 body, kerý si v sérii drží průměr 24 bodů na zápas.

Třetí hvězda týmu z Floridy Dwayne Wade zůstal na 14 bodech, ve druhé půli nedal ani bod, ale v prodloužení jich nastřílel hned šest - tedy stejně jako celé Chicago.

Více prostoru po delší době dostal náhradník Mike Miller, který měl velký podíl na výhře 12 body a devíti doskoky.

Bosh: Díky obraně jsme tam, kde jsme

Vyrovnané zápasy rozhodují trestné hody, což basketbalisté Miami potvrdili. Zpočátku jich sice proměnili jen osm ze 14, ale pak až do konce neminuli jedinou šestku z 24.

"Díky obraně jsme tam, kde jsme. Obrana je důvod, proč vyhrajeme každý zápas. A obrana je důvod, proč máme šanci vyhrát i zápas číslo 5," řekl Bosh.

Páté finále Východní konference se bude hrát ve čtvrtek na palubovce Chicaga. Na Západě vede Dallas nad Oklahomou rovněž 3:1 a v NBA se tak rýsuje opakování finále z roku 2006, v němž Miami porazilo Mavericks 4:2 na zápasy.

Miami - Chicago 101:93 po prodl. (stav série 3:1).