Memphis zdolal Clippers a dál vládne celé NBA

24. 11. 2014 9:03
Basketbalisté Memphisu porazili rivala Los Angeles Clippers jasně 107:91, vylepšili si bilanci na dvanáct výher a dvě porážky a nadále vládnou celé NBA.
Hvězda Memphisu Marc Gasol střílí na koš Los Angeles Clippers.
Hvězda Memphisu Marc Gasol střílí na koš Los Angeles Clippers. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Memphisu porazili rivala Los Angeles Clippers jasně 107:91, vylepšili si bilanci na dvanáct výher a dvě porážky a nadále vládnou celé NBA. Po sedmé výhře v řadě se tabulkou dere vzhůru Portland, který v neděli uspěl v Bostonu 94:88. V Západní konferenci je Portland už třetí za Memphisem a Golden State.

Pivot Marc Gasol dal podruhé za sebou 30 bodů, přidal k nim 12 doskoků a Memphis nedal šanci zlepšujícím se Clippers. Gasol nasázel 12 bodů už v první čtvrtině a pomohl domácím otočit mírné a jediné vedení soupeře v zápase. Grizzlies tradičně tlačili míč hodně pod koš a využívali toho, že Gasola nebyl schopný nikdo ubránit.

Ve třetí čtvrtině zabral Chris Paul a snížil na rozdíl osmi bodů, ale blíže už se Clippers nedostali. Naopak v poslední čtvrtině Memphis vedl až o 25 bodů a oba trenéři využili v závěru hráče z lavičky. Grizzlies měli šest střelců ve dvouciferných číslech a znovu výborně bránili. Clippers nestačilo 22 bodů Paula, Blake Griffin se střelecky trápil a zůstal na 12 bodech.

"Nevím, jestli má nějakou speciální dietu, ale vypadá skvěle a hraje ještě líp," chválil Gasola trenér poražených Doc Rivers. "Celý tým Memphisu je teď jinde než zbytek ligy. Vzali sezonu vážně od samého začátku," dodal.

V Bostonu zazářil portlandský LaMarcus Aldridge s 20 body a 14 doskoky, Chris Kaman pomohl 16 body a hosté si po sedmé výhře v řadě vylepšili bilanci na 10-3. "Líbí se mi náš přístup během vítězné série, protože jsme stále soustředění, hladoví a chceme vyhrávat," uvedl Aldridge.

Oběma týmům se v průběhu utkání příliš nedařilo a po třech čtvrtinách bylo skóre vyrovnané. Poslední čtvrtinu ale otevřel Portland šňůrou 17:5 a rozhodl. Celtics se ještě přiblížili se na rozdíl čtyř bodů v koncovce, ale pak už neskórovali. Boston, jehož bilance spadla na 4-8, vedl s 19 body Jeff Green.

Oslabený tým Oklahomy statečně bojoval s favoritem z Golden State, ale Warriors zvládli koncovku a slavili výhru 91:86. Hvězdou byl náhradník Marreese Speights s 28 body. Oklahoma se s pouhými třemi výhrami trápí na dně tabulky Západní konference.