Meldonium v biatlonu. Rumunku Tofalviovou přistihli na šampionátu v Oslu

ČTK Sport ČTK, Sport
12. 4. 2016 21:56
Dalším sportovcem pozitivně testovaným na nově zakázanou látku meldonium je rumunská biatlonistka Eva Tofalviová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Salcburk - Dalším sportovcem pozitivně testovaným na nově zakázanou látku meldonium je rumunská biatlonistka Eva Tofalviová. V 37 letech jí může trest ukončit zároveň kariéru. Přistižena byla 8. března při mimosoutěžní kontrole během mistrovství světa v Oslu.

Tofalviová je čtvrtým biatlonistou této sezony, který má potíže s dopingem. Meldonium, zakázané antidopingovou agenturovu WADA od letošního Nového roku, mělo v těle celkově už přes sto sportovců.

Právo na kontrolu B vzorku se rumunská biatlonistka vzdala. Během kariéry vyhrála jeden závod Světového poháru, když původní vítězka v Hochfilzenu v roce 2008 Ruska Albina Achatovová byla rovněž přistižena s dopingem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy