Meldonium v biatlonu. Rumunku Tofalviovou přistihli na šampionátu v Oslu

ČTK Sport ČTK, Sport
12. 4. 2016 21:56
Dalším sportovcem pozitivně testovaným na nově zakázanou látku meldonium je rumunská biatlonistka Eva Tofalviová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Salcburk - Dalším sportovcem pozitivně testovaným na nově zakázanou látku meldonium je rumunská biatlonistka Eva Tofalviová. V 37 letech jí může trest ukončit zároveň kariéru. Přistižena byla 8. března při mimosoutěžní kontrole během mistrovství světa v Oslu.

Tofalviová je čtvrtým biatlonistou této sezony, který má potíže s dopingem. Meldonium, zakázané antidopingovou agenturovu WADA od letošního Nového roku, mělo v těle celkově už přes sto sportovců.

Právo na kontrolu B vzorku se rumunská biatlonistka vzdala. Během kariéry vyhrála jeden závod Světového poháru, když původní vítězka v Hochfilzenu v roce 2008 Ruska Albina Achatovová byla rovněž přistižena s dopingem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy