Tisk: Slzy místo triumfu. Němkám prý chyběla mentální síla

ČTK Sport ČTK, Sport
10. 11. 2014 10:47
Německá média se opřela do svých tenistek po porážce s českým týmem ve finále Fed Cupu.
Němkám prý chyběla mentální síla
Němkám prý chyběla mentální síla | Foto: Reuters

Berlín - Německé tenistky ve finále Fed Cupu podlehly českému výběru nečekaně snadno. Tak hodnotí německá média víkendové utkání, v němž se o vítězství České republiky rozhodlo už po třech dvouhrách. Podle komentátorů chyběla Němkám v Praze mentální síla.

"Slzy místo velkého triumfu. V zaplněné tenisové aréně v Praze dostal německý fedcupový tým kolem Angelique Kerberové a Andrey Petkovicové lekci. Šanci na první titul po 22 letech promarnily německé ženy nečekaně jednoznačně," komentovala výsledek finále televize n-tv.

"Kerberovou a Petkovicovou v sobotu úplně převálcovala atmosféra," napsal deník Stuttgarter Nachrichten. Podle něj bylo o vítězi rozhodnuto už po sobotě, kdy Němky prohrály obě dvouhry.

"Německý problém? Fyzička a mentální síla"

"Špičkové hráčky Kerberová a Petkovicová se v Praze představily jako příliš ustrašené a příliš nervózní," uvedl deník Rheinische Post. "Samozřejmě je velkolepý výkon dostat se vůbec do finále prestižní soutěže. O to hořčejší je nechat se porazit tak snadno. Znovu se ukázal hlavní problém ženského tenisu - kondiční předpoklady hráček jsou pro nejvyšší úroveň slabé. Navíc jim chybí mentální síla," napsal list.

Na nedostatek duševní odolnosti poukázal i deník Die Welt. "Negativní série Angelique Kerberové nakonec vydržela. Také v pátém letošním finále šestadvacetiletá hráčka prohrála - a tím se rozplynul sen o třetím německém fedcupovém triumfu," uvedl list.

Ten se poté pozastavil i nad neuvěřitelně dramatickou třísetovou bitvou s Kvitovou v rozhodujícím třetím zápase. "Už se zdálo, že Kerberová zvítězí, vedla 3:0 ve třetí sadě, Kvitovou opouštěly síly, ale velké množství chyb a agresivní hra Češky způsobily, že tak srovnala a nakonec vyhrála," dodává Die Welt.

Gratulovala i konkurentka Vinciová

I titulky v jiných zemích se pozastavují nad atraktivní duelem Kvitové s Kerberovou, která nejčastěji označují thrillerem. "Aby se Kvitová mohla radovat ze třetí fedcupové trofeje, musela zvládnout nervydrásající duel s Kerberovou," uvádí oficiální stránky soutěže.

"V klíčových chvílích strhujícího zápasu se Kvitová mohla spolehnout na nekompromisní údery. Nasázela 70 vítězných míčů a 12 es," píše web televize ESPN.

S gratulacemi pak po zápase přispěchaly na sociálních sítích různé osobnosti. Kromě tenisové legendy Martiny Navrátilové, či daviscupového matadora Radka Štěpánka, kteří se oba mihli v O2 aréně i během finále, to byl například fotbalista Tomáš Necid nebo italská tenistka Roberta Vinciová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Petr Pavel prezidentskou kandidaturu oficiálně oznámí v září, chce být nezávislý kandidát

Někdejší vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel oficiálně svou prezidentskou kandidaturu oznámí počátkem září. Získat chce 50 000 podpisů, které mu umožní ucházet se o nejvyšší ústavní funkci. Pavel to v sobotu řekl v Ostravici na Frýdecko-Místecku, odkud vyšel se svými příznivci na Lysou horu v Beskydech.

"Předpokládám, že kandidaturu oznámím počátkem září. Přesný termín ještě ale nemám. Veřejnost se to ale včas dozví," uvedl. Podporu chce získat mezi lidmi sběrem podpisů. "Od začátku jsem říkal, že chci být nezávislý kandidát. Z tohoto důvodu se chci opřít minimálně o 50 000 podpisů. A k tomu slouží i takové akce, jako ta dnešní. Na ně zveme podporovatele. Tady mohou podepsat podpisové archy," řekl.

Dodal, že kromě toho už existují i další místa pro sběr podpisů. Řada podporovatelů si archy stáhla a podpisy sbírá ve svém okolí. "Po vyhlášení kandidatury tomu budeme věnovat ještě větší pozornost," dodal. Kolik podpisů už nyní má, si netroufá říct. "Nějaké archy jsme už dostali zpátky. Řada archů je ale stále mezi lidmi," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy