Naděje pro OH? Snowboardistka Ledecká byla v Soči šestá

Podívejte se na fotogalerii za areálu v Rosa Chutor, kde se bude za rok konat olympiáda.
Eva Samková, Šářka Záhrobská, Ondřej Bank či Nikola Sudová. Ti všichni už pomalu vzhlížejí k olympijskému Soči a konkrétně areálu Rosa Chutor, z něhož pochází tyto snímky.
Právě zde totiž budou probíhat závody ve snowboardingu, akrobatickém lyžování a sjezdovém lyžování.
Celý resort, který spadá pod Krasnou Poljanu, se nachází asi 40 kilometrů od Soči, uprostřed Kavkazu.
Vrcholem areálu je Pik Rosa, hora vysoká 2320 metrů. Údolí se nachází o plných 1760 výškových metrů níže.
14. 2. 2013 15:21
Sedmnáctiletá česká snowboardistka Ester Ledecká zajela v dějišti příští olympiády životní závod.

Soči - Snowboardistka Ester Ledecká skončila na Světovém poháru v Soči šestá v paralelním obřím slalomu. Pro sedmnáctiletou reprezentantku to je životní úspěch, ve své premiérové sezoně v SP byla dosud nejlépe jedenáctá před týdnem ve Slovinsku.

V dějišti příštích olympijských her vypadla Ledecká ve čtvrtfinále s Němkou Amelií Koberovou, která nakonec obsadila druhé místo. Ve finále prohrála s Rakušankou Marion Kreinerovou.

Česká snowboardistka startovala v SP popáté v životě a předčila mimo jiné olympijskou vítězku Nicolien Sauerbreijovou z Nizozemska. V průběžném hodnocení disciplíny se posunula na 11. příčku.

Ledecká nicméně dál hodlá kombinovat snowboarding na vrcholné úrovni s alpským lyžováním. Právě kvůli SP v Rusku neodjela na sjezdařské mistrovství světa juniorů, kam byla nominována.

Závod mužů v Soči vyhrál Rakušan Andreas Prommegger.

Světový pohár ve snowboardingu v Soči - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Prommegger, 2. Walder (oba Rak.), 3. Flander (Slovin.), ...48. Jelínek (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 12 závodů): 1. Prommegger 2400 b., 2. Fischnaller (It.) 1790, 3. Mathies (Rak.) 1490, ...50. Šindelář (ČR) 36,1, 54. Jelínek 29,8.

Ženy: 1. Kreinerová (Rak.), 2. Koberová (Něm.), 3. Lavigneová (Kan.), ...6. Ledecká (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 12 závodů): 1. Kreinerová 1690, 2. Tuděgeševová (Rus.) 1500, 3. Calveová (Kan.) 1480, ...11. Ledecká 840.