Stříbrná Ogrodníková přišla na hotel až k ránu: Ale oslavy neproběhly. Ani prosecco

ČTK ČTK
12. 8. 2018 8:52
"Čekala jsem, že mi vyhrknou slzy do očí, ale nějak jsem měla křeče ve tváři, jak jsem se musela pořád usmívat," popsala Ogrodníková přebírání stříbra.
Nikola Ogrodníková ve finále oštěpu na ME v Berlíně.
Nikola Ogrodníková ve finále oštěpu na ME v Berlíně. | Foto: Ivana Roháčková

Berlín - Stříbrná medaile se oštěpařce Nikole Ogrodníkové líbí. Už před odjezdem na mistrovství Evropy do Berlína si ji prohlížela a našla v ní zalíbení. Na sobotním medailovém ceremoniálu nakonec neplakala štěstím, jak se v pátek hned po závodě obávala. Místo toho se musela usmívat.

Medaile na letošním atletickém ME, o které čeští reprezentanti dlouho marně bojovali, nejsou kulaté, ale trojúhelníkové. "Než jsem jela do Berlína, tak jsem na ně koukala a líbily se mi hodně. Moc těch medailí jsem neviděla, možná někde u Víti (Veselého). Ten má krásné medaile, ale tahle je krásná. Je to moje první," řekla po sobotním ceremoniálu Ogrodníková, jejíž partner Vítězslav Veselý má zlato z MS 2013, tři medaile z ME i dodatečně získaný olympijský bronz z her v Londýně.

Bezprostředně po pátečním stříbrném závodě, po kterém byla plná emocí, se obávala dalšího návalu dojetí při ceremoniálu. "Čekala jsem, že mi vyhrknou slzy do očí, ale nějak jsem měla křeče ve tváři, jak jsem se musela pořád usmívat. Spíš jsem si připadala, že se tvářím hrozně blbě. Bylo to hezké, hrozně jsem si to užila," popisovala chvíle, kdy přebírala cenný kov z rukou Christiny Obergföllové, dlouholeté rivalky jiné české oštěpařky Barbory Špotákové.

Podobně jako po závodě s vlajkou ani tentokrát moc nevěděla, co přesně má dělat. "Taky jsem byla taková splašená na tom pódiu a holky taky moc nevěděly," uvedla čerstvá vicemistryně Evropy. Ceremoniál v centru města u rozbombardovaného Pamětního kostela císaře Viléma ji nadchl. "Bylo to krásné. Na stadionu jsem nebyla, ale tady mi přišlo, že je hezká atmosféra. Jak jsme čekaly na tu televizi a pořád tady bilo to srdce, nám s holkama taky bila."

Od závodu do chvíle, než se jí medaile houpala na krku, měla hektický program. "Vrátila jsem se na hotel až k ranním hodinám, protože jsem byla na masáži a nemohla jsem moc usnout. Oslavy neproběhly, jak jsem byla unavená. Ani prosecco. Dneska jsme měli oběd se sponzory. Pak jsem byla ve studiu, teď tady," vyprávěla.

Čeká ji ještě finále Diamantové ligy a Kontinentální pohár v Ostravě, na který se jako první česká atletka nominovala. "Bude těžké udržet spíš to tělo, protože ono do toho září je to ještě dlouhá doba. Většinou se v září už těším, až ta sezona skončí," řekla. "Do Curychu se těším, to bude první finále Diamantové ligy a na Kontinentální pohár se připravím, protože se chci ještě předvést před domácím publikem. Líbí se mi ta myšlenka, že budeme bojovat s Christin (Hussongovou) jako Evropanky. To bude fajn."

Finále Diamantové ligy v Curychu bude 30. srpna, Kontinentální pohár se uskuteční 8. a 9. září.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Inspekce obvinila tři policejní důstojníky z vynášení informací podnikatelům

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila tři policejní důstojníky kvůli rozsáhlému úniku informací. Podle inspekce movitým podnikatelům poskytovali informace o tom, zda jsou tyto osoby, případně jimi ovládané společnosti, prověřované. Kromě tří policejních důstojníků v činné službě byli obviněni i dva bývalí policisté, jeden civilista a jedna firma. Na webu GIBS o tom v pátek informovala její mluvčí Ivana Nguyenová. Dozor nad vyšetřováním případu má Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

V případě získání informací o policejním prověřování z neveřejných evidencí mohli podnikatelé ovlivnit trestní řízení ve svůj prospěch nebo dosáhnout zmaření jednotlivých úkonů. "Podnikatelé za poskytování této 'ochrany' zaplatili minimálně jeden milion Kč," uvedla Nguyenová.

Dva ze tří obviněných důstojníků slouží v ostravské expozituře Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Třetí u hospodářské kriminální policie na krajském policejním ředitelství Moravskoslezského kraje. Obviněny byly i čtyři další osoby, z toho dva bývalí policisté a jedna právnická osoba. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Stíhání proti nim je vedeno kvůli neoprávněnému přístupu k počítačovému systému a nosičům informací, zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a podplacení. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným tři roky až deset let vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy