McGregor složil milionovou kauci a opustil vazbu. Šíří se další záběry z Irova běsnění

Sport Sport
7. 4. 2018 10:46
Hvězda smíšených bojových umění McGregor má za sebou soud v Brooklynu. Nyní je na svobodě.
Conor McGregor (vlevo) má potíže se zákonem.
Conor McGregor (vlevo) má potíže se zákonem. | Foto: ČTK

New York - Bojovník Conor McGregor je pryč z vazby, neboť složil kauci ve výši 50 tisíc dolarů (přes milion korun). K soudu znovu půjde až v půlce června a při splnění určitých podmínek může odcestovat domů do Irska, ale jeho kariéra je v ohrožení.

29letý McGregor má potíže se zákonem kvůli čtvrtečnímu incidentu. Po tiskové konferenci před nadcházejícím podnikem ligy bojových sportů UFC v New Yorku zaútočil s několika kumpány na autobus, ve kterém seděl Khabib Nurmagomedov, s nímž už dříve měl McGregorův tým spory.

McGregor zase řádil. Na soupeřův autobus hodil rudl, půjde před soud | Video: Associated Press

Ruský bojovník navíc hodlal v sobotu bojovat s Maxem Hollowayem o titul, který UFC v tomto týdnu McGregorovi odebrala, protože se nenamáhal jej obhajovat. McGregor v UFC bojoval naposledy na podzim 2016 a od té doby se představil pouze při exhibičním duelu s boxerem Floydem Mayweatherem.

McGregor při útoku na autobus společně s několika kolegy do oken autokaru postupně naházeli rudl, popelnice a další předměty. Lehce tak zranili minimálně dva soupeře a svým jednáním navíc způsobili, že hned tři sobotní duely musely být zrušeny.

Poté McGregor z místa odjel a později se sám přihlásil na policii. Ta jej následně obvinila ze čtyř násilných trestných činů.

Šéf UFC Dana White prohlásil, že hvězdný bojovník, s nímž po incidentu komunikoval, lituje zraněných, ale zároveň tvrdí, že "to musel udělat".

Rus Nurmagomedov na McGregora reagoval: "Musím se v duchu smát. Proč jsi rozbíjel okno? Měl jsi přijít dovnitř, ale UFC ti to nedovolí. Jestli jsi skutečný gangster, proč jsi nepřišel dovnitř?"

Jeden z Irových kumpánů, bojovník Cian Cowley, byl rovněž obviněný. Vazbu opustil poté, co složil kauci ve výši 25 tisíc dolarů (zhruba půl milionu korun).

Další záběry z McGregorova běsnění:

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy