Mazeová vyhrála první sjezd v sezoně SP lyžařek

5. 12. 2014 22:12
První ženský sjezd v sezoně Světového poháru v alpském lyžování vyhrála olympijská šampionka Tina Mazeová ze Slovinska.
Tina Mazeová
Tina Mazeová | Foto: Reuters

Lake Louise (Kanada) - První ženský sjezd v sezoně Světového poháru v alpském lyžování vyhrála olympijská šampionka Tina Mazeová ze Slovinska. V kanadském Lake Louise zvítězila o 45 setin sekundy před Rakušankou Annou Fenningerovou, třetí skončila Tina Weiratherová z Lichtenštejnska. Česká reprezentantka Klára Křížová skončila mimo bodovanou třicítku.

Mazeová slavila za drobného sněžení 25. triumf v kariéře a na startu sezony potvrdila svoji všestrannost. Na kontě už má totiž také vítězství ze slalomu v Levi.

Solidní návrat na závodní svahy po téměř roční pauze prožila Američanka Lindsey Vonnová. Se ztrátou 85 setin na Mazeovou skončila osmá. "Je to super start do sezony. Určitě bych mohla ještě přitlačit, ale na první závod to šlo. Musím se do toho ještě dostat. Ale je pěkný pocit mít zase sílu a důvěru ve vlastní tělo," řekla Vonnová po prvním soutěžním startu po loňském zranění kolena.