14. 3. 2013 15:29
Slovinská lyžařka triumfovala i díky pšatnému počasí v Lenzerheide.
Tina Mazeová se svým glóbem za Super G.
Tina Mazeová se svým glóbem za Super G. | Foto: Reuters

Lenzerheide - Slovinská lyžařka Tina Mazeová získala malý křišťálový glóbus za superobří slalom. Poslední super-G sezony ve finále Světového poháru v Lenzerheide byl pro muže i ženy kvůli špatnému počasí zrušen. Ve Švýcarsku se tak dosud neodjel ani jeden závod, ve středu byly odvolány oba sjezdy.

Suverénka sezony a již jistá celková vítězka SP Mazeová si tak připsala "bez boje" malý glóbus, poté co ve středu podobným způsobem přišla o možnost jiný získat. Ve sjezdu měla Slovinka šanci předstihnout zraněnou Lindsey Vonnovou, protože byl však závod kvůli mlze zrušen, zůstala o jediný bod druhá za nepřítomnou Američankou.

Díky dnešnímu zrušení naopak nemusela Mazeová odolávat ataku průběžně druhé Julie Mancusové z USA, kterou celkově porazila o 55 bodů.

Na trať v Lenzerheide se dnes dostali pouze muži, kteří měli jet jako první. Původní start se kvůli špatné viditelnosti posunul z 9:30 na 13:00, kdy se podmínky na trati mírně zlepšily.

Začalo však silně foukat, a proto byl závod hned po prvním jezdci Gauthieru de Tessiéresovi na více než půl hodiny přerušen. Po poradě s trenéry a samotnými závodníky se ještě pokračovalo, ale kvůli pádu Klause Krölla byl závod definitivně zrušen. Rakušan se podle prvních informací zranil v oblasti nadloktí nebo ramena.

Malý glóbus za super-G už si dříve zajistil Nor Aksel Lund Svindal, jenž nicméně zřejmě definitivně přišel o šanci vyhrát celkové pořadí SP. Za lídrem seriálu Marcelem Hirscherem zaostává 149 bodů a na programu jsou už pouze slalom a obří slalom, což jsou Rakušanovy parádní disciplíny.

Pořadí SP ve sjezdovém lyžování v Lenzerheide po zrušení závodů v superobřím slalomu:

Muži:

Konečné pořadí super-G (po 5 závodech): 1. Svindal (Nor.) 480 b., 2. Marsaglia (It.) 249, 3. Mayer (Rak.) 228, 4. Heel (It.) 224, 5. Théaux (Fr.) 191, 6. Reichelt (Rak.) 161.

Průběžné pořadí SP (po 32 z 34 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1375, 2. Svindal 1226, 3. Ligety (USA) 922, 4. Neureuther (Něm.) 848, 5. Kostelič (Chorv.) 840, 6. Pinturault (Fr.) 730, ...87. Krýzl (ČR) 46.

Ženy:

Konečné pořadí super-G (po 6 závodech): 1. Mazeová (Slovin.) 420, 2. Mancusová (USA) 365, 3. Fenningerová (Rak.) 304, 4. Vonnová (USA) 286, 5. Höflová-Rieschová 251, 6. Rebensburgová (obě Něm.) 246.

Průběžné pořadí SP (po 33 z 35 závodů): 1. Mazeová 2254, 2. Höflová-Rieschová 1065, 3. Fenningerová 984, 4. Mancusová 835, 5. Vonnová 740, 6. Rebensburgová 737, ...57. Záhrobská 109, 115. Křížová (obě ČR) 3.