Mazeová konečně vyhrála, opanovala sjezd v Cortině

25. 1. 2014 12:05
Sjezd Světového poháru v Cortině D'Ampezzo vyhrála slovinská lyžařka Tina Mazeová.
Tina Mazeová si jede pro vítězství ve sjezdu v Cortině D'Ampezzo.
Tina Mazeová si jede pro vítězství ve sjezdu v Cortině D'Ampezzo. | Foto: Reuters

Cortina d'Ampezzo - Sjezd Světového poháru v Cortině D'Ampezzo vyhrála slovinská lyžařka Tina Mazeová. Obhájkyně celkového prvenství v seriálu porazila Marianne Kaufmannovou-Abderhaldenovou ze Švýcarska a Tinu Weiratherovou z Lichtenštejnska a dočkala se prvního úspěchu v olympijské sezoně.

Jediná Češka na startu Klára Křížová obsadila 32. příčku a bodovaná třicítka jí unikla o 19 setin. Čtyřiadvacetiletá reprezentantka tak nenavázala na úspěšné vystoupení z pátečního sjezdu, v němž díky 26. místu zaznamenala nejlepší výsledek za poslední čtyři roky.

Vítězka pátečního závodu a vedoucí žena průběžného pořadí Maria Höflová-Rieschová dojela na čtvrtém místě. V čele pořadí SP má německá lyžařka na kontě 1011 bodů a před Weiratherovou vede o 148 bodů. Mazeová, jež měla dosud v sezoně na kontě jedno druhé a dvě třetí místa, se díky vítězství posunula o dvě pozice na čtvrtou příčku.

SP v sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo (Itálie):

Ženy - sjezd:

1. Mazeová (Slovin.) 1:37,79, 2. Kaufmannová-Abderhaldenová (Švýc.) -0,27, 3. Weiratherová (Licht.) -0,38, 4. Höflová-Rieschová (Něm.) -0,54, 5. Fenningerová (Rak.) a Cooková obě -0,56, 7. Mancusová (obě USA) -0,63, 8. Gisinová (Švýc.) -0,67, 9. Schimdhoferová (Rak.) -0,73, 10. Gutová (Švýc.) -0,79, ...32. Křížová (ČR) -1,99.

Průběžné pořadí sjezdu (po 7 z 9 závodů): 1. Höflová-Rieschová 475 b., 2. Weiratherová 400, 3. Kaufmannová-Abderhaldenová 389, 4. Fenningerová 344, 5. Mazeová 333, 6. Gutová 252, ...45. Křížová 6.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 33 závodů): 1. Höflová-Rieschová 1011, 2. Weiratherová 863, 3. Fenningerová 839, 4. Mazeová 709, 5. Gutová 696, 6. Shiffrinová (USA) 614, ...48. Strachová 94, 108. Křížová 6, 111. Dubovská (všechny ČR) 3.