Matt Emmons se stal Čechem. Střílet ale bude dál za USA

ČTK Sport ČTK, Sport
18. 12. 2014 12:39
Držitel kompletní sbírky olympijských medailí ale bude minimálně až do her v Riu 2016 jako držitel dvojího občanství stále reprezentovat USA.
Matt Emmons získal české občanství.
Matt Emmons získal české občanství. | Foto: Reuters

Praha - Matt Emmons, manžel české sportovní střelkyně Kateřiny Emmons, dostal ve středu ráno v Plzni české občanství. Držitel kompletní sbírky olympijských medailí ale bude minimálně až do her v Riu 2016 jako držitel dvojího občanství stále reprezentovat USA.

"Dnes ráno v Plzni jsem se stal českým občanem! Teď jsem Američan a Čech!" napsal na facebooku Emmons, který se přestěhoval s rodinou loni v únoru do ČR, kde chtějí žít v Plzni minimálně do olympiády v Riu, možná i natrvalo. Spolu mají šestiletou dceru Julii a ročního Martina Henryho.

"Nic to nemění, Matt (Emmons) bude stále střílet o olympijskou kvalifikaci za USA," řekl ČTK sportovní ředitel svazu Vladislav Šaňák. Emmons by musel mít souhlas americké federace, aby mohl reprezentovat Českou republiku, navíc před "přestupem" platí tříletá ochranná lhůta. "Takže teď je to bezpředmětné, i kdybychom byli rádi," dodal.

Emmons vyhrál olympijské hry v Aténách 2004 ve střelbě z malorážky na 50 metrů vleže, ve stejné disciplíně byl na OH v Pekingu druhý. Z Londýna si před dvěma lety přivezl bronz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 3 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy