Maslák se sotva prodral do semifinále. Chybí mi dravost, už mě závody tolik nebaví, uznává

ČTK ČTK
7. 8. 2018 12:13
Čtvrtkař Pavel Maslák uvažuje o dlouhém volnu, a nebo změně disciplíny. Hladká čtvrtka ho už nebaví.
Pavel Maslák
Pavel Maslák | Foto: Dalibor Sosna

Berlín - Čtvrtkař Pavel Maslák už nemá v závodech někdejší jiskru, která ho dovedla k evropskému zlatu v Helsinkách 2012 a stříbru před dvěma lety v Amsterodamu. Sedmadvacetiletého atleta závodění momentálně nebaví tak jako dříve a hledá impulz, jak to změnit. Uvažuje o delším volnu i změně disciplíny.

Český rekordman letos neběhá tak rychle jako v minulých letech. Pro mistrovství Evropy se nedostal mezi závodníky nasazené přímo do semifinále a musel dnes absolvovat rozběh. S koučem Daliborem Kupkou hledají příčiny, proč se mu tolik nedaří.

"To jsou spíš domněnky, cítím se celkově vyzávoděný, už to není ono. Furt se soustředím na závody a teď už mi ani nepřijde, že bych se na to soustředil, už mě to ani tolik nebaví. Potřebuju si odpočinout, abych zase získal dravost," řekl novinářům.

Havířovský rodák je unavený hlavně psychicky. "Má to nějakou životnost, potřeboval bych udělat nějaký buď úplně hluchý rok, že bych jenom trénoval, udělal si takové aktivní volno a nezávodil, nebo úplně změnil disciplínu," přemítal Maslák.

Ke změně by mohl přistoupit příští rok, kdy je mistrovství světa v Kataru až na podzim. V hale by mohl běhat čtvrtku a venku pak pouze dvoustovku. "Určitě je tam větší konkurence, ale já na trénincích běhám rychle, akorát v závodech to není vidět. Takže je tam fakt asi potřeba ten odpočinek od závodů. A přeci jen mistrovství světa je příští rok strašně pozdě. Samozřejmě se tam pokusím dostat, se štafetou. Když ano, bude to plus, když ne, nic se neděje," řekl.

Uvažoval i o vynechání haly, která mu přinesla tři evropské a tři světové tituly. "První mě napadlo vynechat halu a pak jít v létě čtvrtici, ale směrem k olympiádě by bylo lepší halu udržet a vynechat venek, protože léto je přeci jen delší a víc bych si odpočinul," vysvětlil.

Na evropském šampionátu v Berlíně dnes Maslák v prvním rozběhu doběhl čtvrtý a musel čekat, zda mu čas 45,83 vynese postup. Nakonec to byl druhý ze tří postupových časů. Žádné velké nervy ale v útrobách stadionu neprožíval. "Viděl jsem ten druhý běh, který se běžel taky rychle, ale říkal jsem si, že není možné, aby se všechny běhy běžely takhle rychle. Aby mě tři lidi porazili. Lehce nervózní jsem byl, ale věřil jsem, že to vyjde," uvedl.

Semifinále plánuje rozběhnout rychleji. Spokojený by byl s postupem do finále. Nastoupí proti němu ale také soupeři, kteří nebudou mít rozběh v nohou. "My budeme lehce rozzávodění a lehce unavení, oni nebudou rozzávodění a nebudou unavení. Takže záleží, jak se k tomu postaví, jak udělají rozcvičku, aby se dostali do toho tempa," řekl k tomu Maslák.

Semifinále mužské čtvrtky je na programu ve středu večer.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy