Už zase jí přetáhli parťačku. Alespoň se tentokrát zachovala slušně, říká Williams

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 11. 2021 14:35
Plážová volejbalistka Martina Williams se octla v podobné situaci jako před šesti lety, tehdy ještě pod dívčím příjmením Bonnerová. Slibně se rozvíjející spolupráci páru zastavil odchod spoluhráčky. V roce 2015 jí Barbora Hermannová pláchla k Markétě Slukové, nyní se rozpadla její dvojice s Marií-Sárou Štochlovou.
Martina Williams se srovnává s odchodem parťačky Marie-Sáry Štochlové
Martina Williams se srovnává s odchodem parťačky Marie-Sáry Štochlové | Foto: www.fivb.org

Dvaadvacetiletá Štochlová bude nově tvořit pár právě s Hermannovou, která byla na startu kariéry spoluhráčkou Williams. Spolu dosáhly třeba na páté místo z evropského šampionátu a v Česku byly dvojkami za populárními Slukovou a Kristýnou Kolocovou.

Nicméně v roce 2015 se "Kiki a Maki" rozešly a Hermannová přijala nabídku Slukové. Situaci s rozpadem dvou stabilních párů tehdy ještě vyostřilo nešťastné načasování v polovině sezony.

"Tentokrát se moje spoluhráčka alespoň zachovala slušně," vrací se Williams k loučení se Štochlovou. "Mám z toho smíšené pocity a lhala bych, kdybych řekla, že mě to nemrzí. Rozhodnutí Máří ale chápu, šla za vidinou lepší beachvolejbalové podpory a kariéry," pokračuje.

Williams hrála po boku o osm let mladší Štochlové od začátku letošní sezony a dočkaly se několika povedených výsledků. V květnu zvítězily na turnaji Světového okruhu v Lublani, v srpnu byly na dalším podniku této série v Brně druhé. K tomu se staly národními šampionkami.

"Hodnotím tu sezonu velmi kladně. Ten věkový rozdíl jsem nepociťovala, Máří je už teď vyspělou a sebevědomou hráčkou. Rozuměly jsme si také mimo kurt, byla to velká zábava. Máme spoustu zážitků a budu na tuto sezonu rozhodně vzpomínat," vypráví Williams.

Podle svých slov se rozehrála k nejlepším výkonům v kariéře, i proto pochopitelně konce spolupráce se Štochlovou lituje. "Šly jsme do toho s tím, že je to moje poslední sezona, ale během roku jsem změnila názor a chtěla jsem pokračovat. S Máří mě to začalo opravdu hodně bavit," říká.

Štochlová si s Hermannovou zahrála už na srpnovém ME ve Vídni, kde kvůli tréninkovému výpadku spojenému s pozitivním koronavirovým testem z olympiády chyběla Nausch Sluková.

Williams tam hrála s Michalou Kvapilovou, které zase odpadla parťačka Michaela Kubíčková. Los pak dokonce svedl české páry do vzájemného zápasu v prvním kole play off. Postoupily Štochlová a Hermannová.

Když později Nausch Sluková informovala o přerušení kariéry, myslela si Williams, že druhou polovičkou k Hermannové se stane právě Štochlová. "Sezonu jsme dohrály spolu, jak jsme byly domluvené. A co přišlo teď, tak to prostě je. Beachvolejbal je byznys, každý bude dělat to, co je pro něj nejlepší. Nikdo s vámi nezůstane jen kvůli přátelství," chápe.

Za šest let po rozchodu s Hermannovou vystřídala Williams mnoho parťaček. Ve třiceti letech neví, kudy se bude její dráha dále ubírat. "Opravdového úspěchu a konzistentních výkonů na Světovém okruhu můžete dosáhnout zhruba za dva roky," soudí pražská rodačka.

"Já jsem od rozchodu s Bárou s nikým nehrála déle než dva roky a začínat vždy téměř od nuly na dně kvalifikace je opravdu hodně těžké," popisuje.

"Mohla bych si vzít nějakou mladou hráčku a bodově i herně ji vytáhnout nahoru, což jsem ostatně už několikrát udělala. Mám motivaci hrát dál, ale musela bych mít určitou podporu a zázemí. Ze svého další sezonu dotovat nehodlám," podotýká zkušená polařka a v brzké budoucnosti nevylučuje ani to, že přesedlá na pozici trenérky.

Současnou situaci ovšem nechce brát negativně. "Je to jen sport, kvůli rozchodu se svět nezboří. A pokud nebudu pokračovat v beachvolejbale, čeká mě další životní etapa, která bude určitě také zajímavá," uzavírá hráčka, jež vedle volejbalu dováží s manželem Leem koření a další produkty z jeho domoviny Jižní Afriky.

To její bývalé spoluhráčky Hermannová a Štochlová mají o programu jasno. Už za týden je čeká turnaj Světového okruhu v Brazílii.

Takhle rozdávaly Martina Williams (číslo 1) a Marie-Sára Štochlová úsměvy letos na turnaji Světového okruhu v Brně, kde obsadily druhé místo
Takhle rozdávaly Martina Williams (číslo 1) a Marie-Sára Štochlová úsměvy letos na turnaji Světového okruhu v Brně, kde obsadily druhé místo | Foto: www.fivb.org
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Střelba v kostele v Kalifornii si vyžádala nejméně jednoho mrtvého a pět zraněných

Nejméně jednoho mrtvého a čtyři raněné, kteří jsou v kritickém stavu, si v neděli vyžádala střelba v kostele v americkém městě Laguna Woods v Kalifornii. Podezřelý ze střelby je ve vazbě, uvedly tiskové agentury s odvoláním na místní úřady.

"Zadrželi jsme jednu osobu a rovněž máme zbraň, ze které se nejspíš střílelo," uvedl ve svém prohlášení úřad tamního šerifa. Zadrženým je dospělý muž, jeho motiv dosud není znám.

Střelba v kostele Ženevské presbytariánské církve byla hlášena půldruhé hodiny po místním poledni, uvedl šerifův úřad. Pátá osoba, zraněná při střelbě, utrpěla lehké zranění, uvedly úřady. Všichni postižení jsou dospělé osoby. Zatím není jasné, kde přesně v kostele se střílelo.

Svědky násilí se stalo asi 30 lidí, uvedla šerifova mluvčí Carrie Braunová podle agentury AP. Většina lidí v kostele byla zřejmě původem z Tchaj-wanu. Vyšetřovatelé zjišťují, zda motivem střelby mohla být nenávist a zda střelec byl náboženské obci znám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy