Maraton v New Yorku: Sport, exhibicionismus i Armstrong

Reuters, rou
4. 11. 2007 22:00
V New Yorku vyhrála Radcliffová a Lel. Uvnitř: Galerie
Tisíce běžců po startu Newyorského maratonu na mostě Verrazano-Narrows.
Tisíce běžců po startu Newyorského maratonu na mostě Verrazano-Narrows. | Foto: Reuters

New York - Britská vytrvalkyně Paula Radcliffová se triumfálně vrátila k maratonským běhům, když dokázala zvítězit na jednom z nejznámějších - v New Yorku. Mezi muži pak zopakoval dramatické vítězství z Londýna Keňan Martin Lel.

Světová rekordmanka Radcliffová běžela svůj první maraton po dvouleté mateřské pauze a v čase 2 hodiny, 23 minut a 9 sekund porazila Gete Wamiovou.

Etiopanku mohla těšit alespoň prémie půl milionu dolarů. Body za druhé místo jí totiž vynesly titul světové maratonské šampionky na základě výsledků v posledních dvou letech.

Pro vstup do galerie klikněte na fotografii.

Bývalý cyklista Lance Armstrong (vpravo) se blíží do cíle Newyorského maratonu.
Bývalý cyklista Lance Armstrong (vpravo) se blíží do cíle Newyorského maratonu. | Foto: Reuters

Australan Kurt Fearnley se raduje z vítězství v newyorském maratonu.
Australan Kurt Fearnley se raduje z vítězství v newyorském maratonu. | Foto: Reuters

Jeden z účastníků Newyorského maratonu se převlékl za maják.
Jeden z účastníků Newyorského maratonu se převlékl za maják. | Foto: Reuters

Obě soupeřky spolu běžely celý závod, Britka se odpoutala až několik stovek metrů před koncem a nakonec zvítězila o 23 vteřin.

Podobně unikl svému pronásledovateli i Keňan Lel. Vítěz z New Yorku z roku 2003 porazil druhého Maročana Abderrahim Goumriho o 12 vteřin.

Tančící muž před startem maratonu v New Yorku.