Maccabi triumfovalo v Eurolize, Real ve finále opět prohrál

18. 5. 2014 23:00
Basketbalisté Maccabi Tel Aviv ovládli pošesté Evropskou ligu. Ve finále závěrečného turnaje v Miláně zdolali favorizovaný Real Madrid 98:86 po prodloužení. V prestižní soutěži triumfovali po 9 letech
Basketbalisté Maccabi Tel Aviv slaví šestý triumf v Eurolize.
Basketbalisté Maccabi Tel Aviv slaví šestý triumf v Eurolize. | Foto: Reuters

Milán - Basketbalisté Maccabi Tel Aviv ovládli pošesté Evropskou ligu. Ve finále závěrečného turnaje v Miláně zdolali favorizovaný Real Madrid 98:86 po prodloužení. V prestižní soutěži triumfovali po devíti letech.

K vítězství je dovedl americký rodák s černohorským pasem Tyrese Rice, jenž dal 26 bodů včetně 14 v prodloužení, které izraelský tým vyhrál jasně 25:13.

Stejný hráč byl hrdinou už v pátečním semifinále s CSKA Moskva, v němž dal rozhodující koš při vítězství 68:67, které jeho celek vybojoval přesto, že ještě v poslední minutě třetí čtvrtiny prohrával o 15 bodů.

Maccabi dotáhl k triumfu Rice

Také ve finále Maccabi ztrácelo, v prvním poločase po šňůře Realu 19:2 prohrávalo o jedenáct bodů. Izraelskému klubu se však povedlo vyrovnat a dokonce sahal po vítězství v normální hrací době, ale v závěrečné minutě promarnil čtyřbodové vedení a Rice netrefil se sirénou pokus za tři body.

V nastavené pětiminutovce však exceloval, a tak se hráči Maccabi mohli před jedenácti tisíci diváků radovat z šesté trofeje pro nejlepší evropský klub.

Tím se vyrovnali na druhém místě historického pořadí CSKA Moskva a Panathinaikosu Atény. Rekordmanem je s osmi tituly Real, který však na další triumf čeká už od roku 1995. Loni prohrál ve finále s Olympiakosem.