Má McQuaid hroší kůži? Chce být opět cyklistickým šéfem

Sport Sport
13. 4. 2013 15:47
Pat McQuaid se bude ucházet o znovuzvolení do funkce prezidenta světové cyklistické unie UCI.
Pat McQuaid během tiskové konference.
Pat McQuaid během tiskové konference. | Foto: Reuters

Dublin - Pat McQuaid se bude ucházet o znovuzvolení do funkce prezidenta světové cyklistické unie UCI. Irského funkcionáře v pátek nominoval jeho národní svaz, před zářijovými volbami zatím nemá protikandidáta.

Třiašedesátiletý McQuaid vede UCI od roku 2006, do čtyřletého funkčního období chce být zvolen potřetí. Vedení irské cyklistiky ho nicméně pověřilo, aby podpořil požadované reformy v UCI, mezi něž patří například omezení prezidentského mandátu na maximálně dvakrát čtyři roky.

McQuaidova pozice se otřásla především po dopingovém skandálu sedminásobného vítěze Tour de France Lance Armstronga. UCI čelila podezření, že o jeho pozitivních nálezech věděla a kryla je.

V souvislosti s tím vyzval McQuaida k odstoupení někdejší slavný americký cyklista Greg LeMond. Ten se nechal slyšet, že se hodlá ucházet o prezidentskou funkci v UCI, oficiální kandidaturu ale nepodal.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy