Lyžařské MS prý nemá dobrovolníky, Neumannová to popírá

rg, rou
16. 10. 2007 12:48
Podle LN je šampionát v Liberci v ohrožení
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Liberec - Lyžařské mistrovství světa 2009 v Liberci přichází o své dobrovolníky, na jejichž práci je šampionát naprosto závislý.
Podle Lidových novin si stěžují na nedostatek komunikace s vedením organizačního výboru v čele s Kateřinou Neumannovou.

Na internetu nespokojení členové dobrovolnického Teamu Liberec 2009 založili stránky, na kterých spekulují, že jich ze 1 700 zbylo jen několik desítek. Zářijovou schůzku dopravní sekce, která by měla čítat 450 lidí, totiž navštívilo pouhých čtyřicet jedinců.

"Účast 40 osob ale neznamená, že v té sekci je z 450 lidí najednou jen 40. Velké množství se jich omluvilo pro pracovní, nebo osobní povinnosti. Se všemi jsme se telefonicky kontaktovali a zjišťovali jsme, zda mají zájem i nadále být v Teamu. Konkrétně z této sekce se rozhodlo odejít asi 15 % osob," brání se nařčení nový manažer dobrovolnické sekce Denis Tomáš.

Neumannová má pro Liberec ředitele, ale čeká ji žaloba

"Komunikace není žádná. Za celé tři měsíce nezorganizovali jedinou schůzku. Přihlásila jsem se proto, že se celý život věnuji lyžování, ale tohle jednání je nešťastné a otrávilo mě to," řekla listu jedna z dobrovolnic.

Podle současného vedení organizačního výboru žádný odliv dobrovolníků nenastal a informace Lidových novin jsou prý mystifikací. "Počet přihlášených dobrovolníků je 1569, oproti situaci v roce 2006, kdy jich bylo 1740, došlo tedy k poklesu přibližně o 10 %," stojí v tiskovém prohlášení.

"V následujících dnech všichni obdrží dopis, v němž budou informováni o novém složení lidí v sekci Team Liberec 2009 a o aktivitách, které chystáme a také o nové koncepci," odmítá Denis Tomáš obvinění LN.

Neumannová má problém, nikdo s ní nechce pracovat

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy