Lyžařka Kmochová na deaflympiádě získala už tři zlata

ČTK ČTK
2. 4. 2015 15:27
Po triumfu ve středečním sjezdu dnes ovládla i superkombinaci a superobří slalom, který se jel v rámci kombinace, ale byl hodnocen i samostatně.
Tereza Kmochová na deaflympiádě 2015
Tereza Kmochová na deaflympiádě 2015 | Foto: Jan Malý/fotomaly.cz

Magnitogorsk - Česká lyžařka Tereza Kmochová završila na zimní deaflympiádě v Rusku zlatý hattrick. Po triumfu ve středečním sjezdu dnes ovládla i superkombinaci a superobří slalom, který se jel v rámci kombinace, ale byl hodnocen i samostatně.

Čtyřiadvacetiletá reprezentantka tak v Rusku dodržela tradici zisku medaile z každého startu na deaflympiádách a svou sbírku cenných kovů rozšířila na osm. Na poslední deaflympiádě v Salt Lake City v roce 2007 vyhrála sjezd a obří slalom, navíc přidala dvě stříbra a jeden bronz. Deaflympiáda na Slovensku v roce 2011 byla zrušena.

Další česká reprezentantka Veronika Grygarová, jež byla v Magnitogorsku ve sjezdu druhá, dnes obsadila v obou soutěžích šestou příčku.

 

Právě se děje

teď

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce zabránit vizuálnímu smogu

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejíž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy