Lyžař Novák doběhl v La Sgambedě druhý těsně za Northugem

15. 12. 2013 15:53
Lyžař Petr Novák skončil v dálkovém běhu La Sgambeda těsně druhý za norskou hvězdou Petterem Northugem.
Petter Northug
Petter Northug | Foto: Reuters

Livigno (Itálie) - Lyžař Petr Novák skončil v dálkovém běhu La Sgambeda těsně druhý za norskou hvězdou Petterem Northugem. Další český závodník Martin Koukal obsadil v úvodním dílu seriálu FIS Marathon Cup v italském Livignu šesté místo.

Dvojnásobný olympijský šampion a mnohonásobný mistr světa Northug dal maratonu na 42 kilometrů volnou technikou přednost před dnešním sprintem Světového poháru v Davosu, odkud odjel po sobotním 37. místu v závodu na 30 km volně.

V Itálii Northug potvrdil v závěru své sprinterské kvality, zvítězil o sedm desetin sekundy před Novákem a zopakoval loňské prvenství. Jednatřicetiletý český dálkový běžec ve FIS Marathon Cupu obhajuje celkové čtvrté místo, ale na stupně vítězů se prosadil poprvé.

Bývalý mistr světa Koukal, jenž usiluje o nominaci na olympijské hry v Soči, zaostal za Northugem o 2,5 sekundy.