Lukostřelci se na ME trefili do černého

spo
22. 8. 2007 6:58
Čeští lukostřelci mají v juniorech 2 medaile z ME
Úspěšní juniorští lukostřelci Jan Glinz (bronz) a Eva Spálenková (stříbro) s reprezentačním trenérem Františkem Hegedüsem.
Úspěšní juniorští lukostřelci Jan Glinz (bronz) a Eva Spálenková (stříbro) s reprezentačním trenérem Františkem Hegedüsem. | Foto: Jiří Glinz

Bjelovar - ME v terénní lukostřelbě v chorvatském Bjelovaru přineslo českým juniorům dvě medaile.

V kategorii holý luk ("barebow") šenovský Jan Glinz porazil Slovince Urbana Jelence 34:30 a vybojoval bronz.

V kategorii olympijský luk votická Eva Spálenková podlehla ve finále Italce Stefanii Rolle o pouhý bod 48:49 a získala stříbrnou medaili.

Více o lukostřelbě čtěte zde:

Čeští mladí reprezentanti tak zůstali jen kousíček od toho, aby konečně na vrcholné soutěži lukostřelci slyšeli českou hymnu.

V celkovém hodnocení zemí patřila České republice 6.- 9. příčka ze 21 zúčastněných států.

V soutěži dospělých obsadil Milan Hladil (holý luk) solidní 9. místo a mít trochu štěstí, výsledek mohl být ještě lepší. V postupu výše ho zastavil při shodném nástřelu až doplňkový rozstřel s německým a nizozemským závodníkem. 

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Světovými atlety roku jsou McLaughlinová a Duplantis

Nejlepšími atlety světa za rok 2022 jsou americká překážkářka Sydney McLaughlinová a švédský tyčkař Armand Duplantis. Na sociálních sítích to dnes oznámila Světová atletika. Oba ocenění v uplynulé sezoně několikrát překonali světový rekord.

McLaughlinová vlastní historické maximum z loňské vítězné olympiády v Tokiu. Na národním šampionátu zaběhla 400 metrů překážek za 51,41 a na mistrovství světa ještě ubrala nevídaných 73 setin (50,68).

Hned třikrát posunul vlastní rekordní výkon tyčkařský fenomén Duplantis, který se zastavil až na 621 centimetrech.

Další zprávy