Love prý chce do Clevelandu, brousí si zuby na titul

ČTK ČTK
5. 8. 2014 11:35
V basketbalové NBA se chystá výměna, při které by Cleveland měl k LeBronu Jamesovi získat další velkou hvězdu Kevina Lovea.
Kevin Love (vlevo) v akci.
Kevin Love (vlevo) v akci. | Foto: Reuters

New York - V basketbalové NBA se chystá výměna, při které by Cleveland měl k LeBronu Jamesovi získat další velkou hvězdu Kevina Lovea. Za jednoho z nejlepších podkošových hráčů v soutěži jsou Cavaliers připraveni obětovat dvě poslední jedničky draftu Anthonyho Bennetta a Andrewa Wigginse (jeho profil si přečtěte zde). Možnou výměnu potvrdil i majitel Minnesoty Timberwolves Glen Taylor.

Letošní nejvýše draftovaný hráč Wiggins by měl zamířit za Lovea do Minnesoty, která si vyhlédla ještě Thaddeuse Younga z Philadelphie. Ta by za to měla dostat z Clevelandu Bennetta. Zatímco pro oba kluby by mělo jít spíše o sázku na budoucnost, Cleveland se snaží vytvořit tým, který by okamžitě zaútočil na titul.

V létě se totiž vrátila z Miami největší hvězda soutěže LeBron James, který by měl ve spolupráci s jinou bývalou jedničkou draftu Kyriem Irvingem na rozehrávce a Lovem pod košem vytvořit podobně silnou trojici jako s Chrisem Boshem a Dwyanem Wadem v Miami.

Love chce za LeBronem

K výměně by mělo zřejmě dojít 23. srpna, kdy skončí Cavaliers omezení, které zakazuje zahrnout do transakce jedničku letošního draftu Wigginse. Cleveland podepsal smlouvu s Wigginsem 24.července na čtyři roky a kvůli pravidlům NBA o nováčcích nesmí přestoupit následujících 30 dní.

"Je to pravděpodobné, protože jsem s Kevinem Lovem sám mluvil a oznámil mi, že hrát v Clevelandu je jeho velké přání," řekl majitel Minnesoty Taylor. "Myslím, že když přijdeme o takového hráče, jako je Kevin, potřebujeme více hráčů, kteří mají potenciál ho nahradit," dodal.

Pětadvacetiletý Love se po příští sezoně stane volným hráčem a mohl by z Minnesoty odejít zdarma. Za šest sezon v NBA má průměry 19,2 bodu a 12,2 doskoku na zápas, v uplynulém ročníku měl průměr 26,1 bodu na zápas a byl čtvrtým nejlepším střelcem soutěže.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy