Los Australian Open: Berdych proti Kolumbijci, Kvitová čeká

Sport Sport
16. 1. 2015 1:05
Česká tenistka Petra Kvitová začne Australian Open proti kvalifikantce. Tomáš Berdych změří síly s Alejandrem Fallou.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Melbourne - Na svou soupeřku pro 1. kolo Australian Open si bude muset česká jednička Petra Kvitová počkat. Její kamarádka, obhájkyně trofeje a dnes již bývalá čínská tenistka Li Na ji vylosovala zatím neznámou kvalifikantku.

Pokud se nasazená čtyřka, která v Melbourne obhajuje jen účast v prvním kole, probojuje do čtvrtfinále, mohla by tam na ni čekat Polka Agnieszka Radwaňská.

To mužská česká jednička Tomáš Berdych už svého prvního protivníka zná. Bude jím Kolumbijec Alejandro Falla, kterému patří až 112. příčka v žebříčku. Nasazené sedmičce určil los do pavouka ve čtvrtfinále Španěla Rafaela Nadala.

Ve třetím kole by mohl Berdych teoreticky narazit na Jiřího Veselého, kterého čeká v prvním zápase souboj se Srbem Viktorem Troickým. Lukáš Rosol, který v Austrálii plní roli nasazeného, dostal Francouze Kennyho de Scheppera.

Podobně jako Kvitová musí na první soupeřku čekat i její finálová soupeřka ze Sydney Karolína Plíšková. Barbora Záhlavová Strýcová bude moci ukázat formu Maďarce Timee Babosové. Lucie Šafářová bude plnit roli favoritky proti Jaroslavě Švedovové z Kazachstánu.

S moc dobrou herní kondicí se v posledních dnech nepotýká Klára Koukalová, která vyzve majitelku divoké karty domácí Storm Sandersovou, která patří až do páté stovky.

Dvě mladé naděje Kateřina Siniaková a Tereza Smitková si na los stěžovat nemusí. Alespoň co se žebříčkového postavení týče, protože obě se postaví nenasazeným tenistkám. První jmenovaná vyzve Rusku Jelenu Vesninovou, která figuruje na 62. místě, Smitková okusí Chorvatku Mirjanu Lučičovou, 55. hráčku světa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy