Lochteho debut v taneční soutěži narušily protesty. Jsem z toho zničený, řekl plavec

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 9. 2016 9:27
Ryan Lochte to po olympijské aféře nemá lehké. Jeho odpůrci ho nenechali na pokoji ani při televizní taneční soutěži, které se slavný plavec poprvé účastnil. Podívejte se na video.
Video: Lochte v taneční soutěži | Video: www.youtube.com

Washington – Pondělní debut amerického plavce Ryana Lochteho v televizní taneční soutěži Dancing with the Stars narušili dva muži, kteří vtrhli na parket. Další nejméně čtyři lidé po sportovci, jenž si na srpnových olympijských hrách v Riu de Janeiro vymyslel historku o přepadení, křičeli z publika. Informovala o tom CNN.

Incident se stal ve chvíli, kdy Lochte naslouchal porotě posuzující jeho taneční výkon v klání, které je v Česku známé pod názvem StarDance ...když hvězdy tančí. Kamery stanice ABC jej ale nezachytily, neboť celou dobu zůstaly zaměřené na tvář jedné z porotkyň. Dvojici narušitelů vyvedli členové ochranky z budovy, jeden z nich podle CNN nazval Lochteho "lhářem".

Lochte během soutěže na dotaz moderátora řekl, že se cítí "poněkud dotčený". Po vysílání uvedl, že je z incidentu "zničený", ale musí se přes něj přenést.

Dvaatřicetiletý plavec v Riu vybojoval zlatou medaili ve štafetě. Po skončení plaveckých soutěží tvrdil, že se stal s kolegy obětí přepadení, při němž na ně lupiči převlečení za policisty mířili pistolí. Později však vyšlo najevo, že američtí plavci poničili čerpací stanici, kde se dostali do konfliktu s ochrankou. Historkou o přepadení se jen snažili odvrátit pozornost. Lochte přiznal, že byl při incidentu opilý, což zapříčinilo konflikt. Za své chování se pak omluvil.

Plavcovými konkurenty v soutěži jsou například raper Robert Van Winkle, známý jako Vanilla Ice, bývalý texaský guvernér Rick Perry nebo modelka Amber Roseová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Senát navzdory kritice umožnil zmrazení platů ústavních činitelů

Senát umožnil přijetí novely, která má pro letošní rok zmrazit platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni. Rozhodl tak ve čtvrtek na návrh ODS navzdory doporučení svých výborů, podle nichž je novela protiústavní vzhledem ke snížení příjmů soudců. Novelu, kterou zástupci justice zřejmě napadnou u Ústavního soudu, tak nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli oznámil, že návrh podepíše a nebude jej vetovat.

Senát využil ústavní možnosti novelou se nezabývat, tedy dovolit její přijetí bez možnosti ji například upravit. Pro návrh předsedy senátorů ODS a TOP 09 Zdeňka Nytry hlasovalo 45 ze 62 přítomných senátorů, 14 se zdrželo a jen tři byli proti.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy