Liverpoolskou Velkou národní opanoval outsider

ČTK
14. 4. 2007 18:31
Liverpool - Slavný dostih Velká národní v sobotu v Lirepoolu vyhrál outsider Silver Birch s žokejem Robbiem Powerem.
Robbie Power v sedle outsidera Silver Birch se raduje z vítězství v legendárním dostihu Velká národní v Liverpoolu.
Robbie Power v sedle outsidera Silver Birch se raduje z vítězství v legendárním dostihu Velká národní v Liverpoolu. | Foto: Reuters

Stal se tak čtvrtým koněm trénovaným v Irsku, jenž za posledních pět let v Aintree zvítězil.

Silver Birch, jenž měl před závodem vysoký kurz 33:1, rozhodl o svém triumfu v cílové rovince 7200 metrů dlouhého dostihu. Pozdější vítěz nejprve předstihl vedoucího Slim Pickingse a poté odvrátil finiš McKelveyho, který skončil o tři čtvrtě délky druhý.

"Je to úplně neskutečný pocit, jelo se mi na něm úplně lehce. Pokaždé když viděl překážku, sklopil uši a skočil. Já jsem jenom určoval směr," rozplýval se nad svým koněm, jenž už má na kontě vítězství ve Velšké národní, jeho žokej Power. "Teď už můžu odejít do důchodu," dodal.

Náročný závod s prémií pro vítěze 399 000 liber dokončilo pouhých 13 koní ze čtyř desítek na startu. Do boje o prvenství nezasáhl žádný z papírových favoritů, Point Barrow z tria s nejnižším kurzem 8:1 dokonce nepřešel ani přes první překážku.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Při nehodě autobusu v Pákistánu zemřelo 26 lidí, dalších 12 je zraněných

Nejméně 26 lidí zemřelo a 12 osob utrpělo zranění, když v neděli zřejmě kvůli poruše brzd narazil autobus do skály na horské silnici v Pákistánu. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Kjódó. Nehoda se stala v hornaté oblasti na severozápadě země asi 390 kilometrů severně od metropole Islámábád. Podle jednoho z místních policejních důstojníků čelí záchranáři ve složitému terénu obtížím, neboť nemají dostatek potřebného vybavení. Přeživší, mezi kterými jsou i ženy a děti, nicméně již převezli do blízké nemocnice

Zdroj: ČTK
Další zprávy