Lístek na Usaina Bolta v Londýně chce milion diváků

ČTK ČTK
20. 5. 2011 13:05
Začal předprodej vstupenek na olympiádu v Londýně
Foto: Reuters

Londýn - O lístky na finále sprintu mužů na 100 metrů na olympiádě v Londýně příští rok projevilo v internetovém předprodeji zájem přes milion fanoušků. Do prodeje přitom půjde jen 40 tisíc vstupenek a jedna vyjde na 725 liber (asi 20 tisíc korun).

Zájem o finále stovky pětadvacetkrát převýšil počet vstupenek, které šly do prodeje. Pro fanoušky bylo k dispozici jen 40 tisíc lístků, druhá polovina kapacity londýnské arény připadne sponzorům a VIP hostům.

Čtěte také:

Celkem bylo v předprodeji 6,6 milionu vstupenek a organizátoři přijali podle agentury Reuters 20 milionů žádostí od 1,8 milionu lidí. Jeden člověk si tak v průměru objednal 12 lístků.

Organizátoři počítají se ziskem 440 milionů liber z prodeje vstupenek, což by pokrylo zhruba čtvrtinu operačního rozpočtu.

Čtěte také:

 

Právě se děje

před 16 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy