Lístek na Usaina Bolta v Londýně chce milion diváků

ČTK ČTK
20. 5. 2011 13:05
Začal předprodej vstupenek na olympiádu v Londýně
Foto: Reuters

Londýn - O lístky na finále sprintu mužů na 100 metrů na olympiádě v Londýně příští rok projevilo v internetovém předprodeji zájem přes milion fanoušků. Do prodeje přitom půjde jen 40 tisíc vstupenek a jedna vyjde na 725 liber (asi 20 tisíc korun).

Zájem o finále stovky pětadvacetkrát převýšil počet vstupenek, které šly do prodeje. Pro fanoušky bylo k dispozici jen 40 tisíc lístků, druhá polovina kapacity londýnské arény připadne sponzorům a VIP hostům.

Čtěte také:

Celkem bylo v předprodeji 6,6 milionu vstupenek a organizátoři přijali podle agentury Reuters 20 milionů žádostí od 1,8 milionu lidí. Jeden člověk si tak v průměru objednal 12 lístků.

Organizátoři počítají se ziskem 440 milionů liber z prodeje vstupenek, což by pokrylo zhruba čtvrtinu operačního rozpočtu.

Čtěte také:

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy