Lillard v NBA 50 body rozstřílel Sacramento

10. 2. 2018 8:44
Lillard 50 body pomohl basketbalistům Portlandu k vítězství na hřišti Sacramenta 118:100.
Damian Lillard
Damian Lillard | Foto: Reuters

New York - Rozehrávači Damianu Lillardovi stačilo 29 minut na hřišti k tomu, aby 50 body pomohl basketbalistům Portlandu k vítězství na hřišti Sacramenta 118:100. Cleveland po velké obměně kádru ještě bez nových posil porazil v pátečním utkání NBA Atlantu 123:107 i díky skvělému výkonu LeBrona Jamese.

Lillard se stal třetím hráčem v sezoně, který dosáhl 50 bodů za méně než 30 odehraných minut. Před ním se to povedlo jeho spoluhráči C. J. McCollumovi a Jamesi Hardenovi z Houstonu. Sedmadvacetiletý Lillard dal osm trojek, proměnil 16 z 26 střel z pole a všech deset trestných hodů. Za tři čtvrtiny si připsal i šest asistencí a v té poslední už mohl odpočívat.

LeBron James podruhé v řadě nasbíral triple double, proti Atlantě zaznamenal 22 bodů, 12 doskoků a 19 asistencí, kterými si zlepšil osobní rekord. Velký podíl na výhře Cavaliers měli i náhradníci Kyle Korver a Jeff Green. Korver trefil osm trojek a dal 32 bodů. Třicetibodovou hranici Korver překonal naposledy v roce 2007, od té doby odehrál 794 zápasů. Green nastřílel 24 bodů. Hawks nepomohlo 25 bodů Dennise Schrödera.

Druhou těsnou porážku ve třech dnech utrpěla Minnesota, kterou ve středu košem s klaksonem sestřelil právě LeBron James. Tentokrát Timbeerwolves podlehli Chicagu 113:114. V dresu vítězů zazářil proti svému bývalému celku Zach LaVine, jenž si v poslední čtvrtině připsal 15 ze svých 35 bodů. LaVine také 18 sekund před koncem třemi trestnými hody otočil stav ve prospěch Chicaga. Hosté ještě měli dvě šance na odpověď, ale Karl-Anthony Towns i Jimmy Butler neuspěli. Právě Butler, který před sezonou přišel do Minnesoty z Chicaga, byl s 38 body nejlepším střelcem zápasu.

Indiana udolala Boston 97:91, přestože její hráči promrhali náskok 26 bodů. K vítězství zavelel Victor Oladipo 35 body a 10 doskoky. Celtics nestačilo 21 bodů Kyrieho Irvinga.

Už poosmé v řadě zvítězili basketbalisté Utahu, kteří přehráli Charlotte 106:94. Nováček Donovan Mitchell k výhře přispěl 25 body.

Blake Griffin poprvé po nedávné výměně z Los Angeles Clippers do Detroitu nastoupil proti svému bývalého týmu a po čtyřech vítězstvích musel strávit porážku 95:108. Jeho 19 bodů a osm doskoků Pistons nepomohlo.

Trojnásobný šampion NBA Dwyane Wade po návratu do Miami, kam byl vyměněn z Clevelandu, sklidil aplaus, ale příliš se mu nedařilo. Zaznamenal jen tři body, ale floridský celek zdolal Milwaukee 91:85 a ukončil sérii pěti porážek.

Výsledky NBA:

Atlanta - Cleveland 107:123, Boston - Indiana 91:97, Chicago - Minnesota 114:113, Detroit - LA Clippers 95:108, Houston - Denver 130:104, Miami - Milwaukee 91:85, Philadelphia - New Orleans 100:82, Sacramento - Portland 100:118, Utah - Charlotte 106:94.