Žádné překvapení. Neporazitelná Serena uservírovala Kvitovou

24. 10. 2013 21:45
Petra Kvitová nenašla recept na dělový servis americké jedničky
Petra Kvitová nenašla recept na dělový servis americké jedničky | Foto: Reuters

Istanbul - Snaha byla marná. Česká tenistka Petra Kvitová nenašla recept na servis Američanky Sereny Williamsové a v druhém zápase na Turnaji mistryň prohrála 2:6 a 3:6.

O semifinále tak bude Kvitová hrát v pátek v přímém souboji s Němkou Angelique Kerberovou. Obhájkyně titulu Williamsová vyhrála Červenou skupinu bez ztráty setu.

S Kerberovou má Kvitová vyrovnanou bilanci 2:2 na zápasy a v nedávném finále v Tokiu rovněž levou rukou hrající Němku porazila ve třech setech.

Kvitová nevyužila brejkboly v úvodu setů

Utkání s Williamsovou začala Kvitová razantně a vypracovala si v první hře tři brejkboly. První dva americká obhájkyně titulu odvrátila skvělým servisem a při třetím Kvitová poslala bekhend do sítě.

Od té doby už v prvním setu nestíhala. Williamsová dala v jedné hře i čtyři esa v řadě a razancí Češku převyšovala i ve výměnách. Kvitová se snažila přitvrdit, ale v přemíře snahy chybovala a set ztratila 2:6.

Zdramatizovat zápas mohla Kvitová ve třetí hře druhé sady, ale při brejkbolu Williamsová opět skvěle trefila servis. Pak se opakovala situace z první sady a Kvitová si prohrála podání. Druhý set přinesl výborný tenis, Kvitová dokázala Williamsovou zatlačit i ve výměně přehrát, ale ztracený brejk už zpět nezískala.

"Výborně jsem podávala a hrála agresivně," pochvaloval si Williamsová, která nastřílela 11 es, 27 vítězných míčů a udělala jen třináct chyb.

Li Na vyhrála třísetovou bitvu s Jankovičovou

Zápas Kvitová prohrála po hodině a dvanácti minutách a Williamsové podlehla i v pátém vzájemném utkání. Znovu by se mohly střetnou už tuto neděli, pokud by se obě dostaly na Turnaji mistryň do finále.

Čínská tenistka Li Na porazila ve svém druhém zápase Bílé skupiny ve čtvrtek Jelenu Jankovičovou ze Srbska 6:3, 2:6, 6:3. Zůstává tak bez porážky a je jen krůček od první semifinálové účasti v kariéře.

Li Na, kterou v závěrečném vystoupení v Turecku čeká Běloruska Victoria Azarenková, na turnaji pro osm nejlepších hráček sezony startuje potřetí, v předchozích dvou letech ale pokaždé skončila už ve skupině. V roce 2011 i loni navíc jednatřicetiletá Číňanka vyhrála vždy pouze jeden zápas.

Ve hře o semifinále se v Červené skupině udržela i Němka Angelique Kerberová, která si poradila s Agnieszkou Radwaňskou dvakrát 6:2. Polská tenistka naopak prohrála i třetí utkání, aniž by v nich získala jediný set, a je vyřazena.

Aktualizujeme

Tenisový Turnaj mistryň v Istanbulu (tvrdý povrch, dotace 6 milionů dolarů):

Dvouhra:

Červená skupina:

S. Williamsová (1-USA) - Kvitová (5-ČR) 6:2, 6:3, Kerberová (8-Něm.) - A. Radwaňská (3-Pol.) 6:2, 6:2.

1. S. Williamsová 3 3 0 6:0 6
2. Kvitová 2 1 1 2:2 2
3. Kerberová 2 1 1 2:2 2
4. A. Radwaňská 3 0 3 0:6 0