Lezec Ondra přišel o vítězství ve Světovém poháru, ve Vailu byl pátý

ČTK ČTK
9. 6. 2019 9:03
Sportovní lezec Adam Ondra obsadil v americkém Vailu páté místo na Světovém poháru v boulderingu a nestačilo mu to k udržení vedoucí pozice v konečném hodnocení seriálu. Českého reprezentanta a naději pro olympijské hry v Tokiu těsně předstihl Japonec Tomoa Narasaki, který byl v závěrečném závodě druhý.
Adam Ondra.
Adam Ondra. | Foto: Lukáš Bíba

Ondra v sezoně obsadil tři medailová umístění. Zvítězil na úvod ve švýcarském Meiringenu a byl druhý v Moskvě i naposledy v Mnichově. Kvůli nemoci chyběl v Čchung-čchingu a v dalším čínském městě Wu-ťiangu se šestadvacetiletý rodák z Brna nedostal do finále a skončil čtrnáctý.

Ve Vailu Ondra v šestičlenném finále tentokrát ze čtyř cest dosáhl na takzvaný top jen dvakrát. Všechny čtyři "problémy" zvládl jen další japonský lezec Jošiuki Ogata. Exmistr světa Narasaki vybojoval potřetí v sezoně druhé místo, k tomu zvítězil ve Wu-ťiangu. SP v boulderingu vyhrál podruhé po roce 2016.

Ženskou královnou boulderingu se stala Janja Garnbretová ze Slovinska, jež ani pošesté nenašla přemožitelku.

SP ve sportovním lezení ve Vailu (USA) - bouldering:

Muži: 1. Ogata, 2. Narasaki (oba Jap.), 3. Čchon Čong-won (Korea), …5. Ondra (ČR).

Konečné pořadí SP: 1. T. Narasaki 340, 2. Ondra 335, 3. Ogata 264, …61. M. Stráník (ČR) 1.

Ženy: 1. Garnbretová (Slovin.), 2. Nogučiová (Jap.), 3. Gibertová (Fr.).

Konečné pořadí SP: 1. Garnbretová 500, 2. Nogučiová 320, 3. Gibertová 308.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy