Legendy nepochybují. Kodeš a Novák: Postoupíme do finále!

Tomáš Berdych si prohlíží "salátovou mísu" Půjdeme zase do finále?
Jiří Novák a Jan Kodeš, dvě legendy českého tenisu, v semifinále proti Argentině shodně věří týmu Jaroslava Navrátila. Postup do třetího finále během posledních pěti let je prý na dosah. Proč?
"Argentinci nemají Del Potra, jsme jasní favorité a měli bychom to zvládnout. Ale pozor, každý zápas je jiný," říká Jan Kodeš, vítěz Wimbledonu z roku 1973.
Také Jiří Novák, někdejší světová pětka, to vidí optimisticky. "Jednoznačně favorizuji český tým. Soupeř bez Del Potra a Nalbandiana by neměl být tak nebezpečný. Ti hráči jsou dobří, ale my jsme si zvolili povrch, který sedí nám."
Do úvodních dvouher nastoupí Radek Štěpánek a Tomáš Berdych. A znovu mohou dovést Česko do finále prestižní soutěže. "Byl by to obrovský úspěch. V posledních letech už si na finále zvykáme, ale předtím se nám to strašně dlouho nedařilo," připomíná Novák.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Sport
13. 9. 2013 6:00
Půjdeme zase do finále Davisova poháru? Tenisoví odborníci věří, že ano.

Praha - Jiří Novák a Jan Kodeš, dvě legendy českého tenisu, v semifinále proti Argentině shodně věří týmu Jaroslava Navrátila. Postup do třetího finále během posledních pěti let je prý na dosah. Proč? Odpovědi naleznete v galerii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Bývalý kancléř Schröder může zůstat členem německé SPD, předpisy neporušil

Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder může i přes své sporné ruské angažmá zůstat členem německé sociální demokracie (SPD). Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru v pondělí oznámila, že Schröder působením v ruských státních koncernech stranické předpisy neporušil. Zatím není jasné, zda tím skončí snaha části sociální demokracie Schrödera zbavit členství ve straně, protože proti rozhodnutí je možné se odvolat. Německá média nicméně dlouhodobě poukazují na to, že na cestě k případnému vyloučení Schrödera z SPD stojí řada právních překážek.

Proti Schröderovi byly podány takřka dvě desítky vnitrostranických žádostí o vyloučení, kterými se rozhodčí komise začala zabývat v červenci. 

Schröder, který německou vládu vedl v letech 1998 až 2005, po ruské invazi na Ukrajinu čelí tvrdé kritice za to, že útok dostatečně neodsoudil a že se odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policisté budou školeni o zásazích na shromážděních. ANO bude mít na mítincích místo pro odpůrce

Velitelé městských a obvodních policejních ředitelství a územních odborů dostanou školení o zásazích a přítomnosti policie na shromážděních. Jednodenní školení začnou tento měsíc a zúčastní se jich zhruba 240 policistů. Policejní prezident Martin Vondrášek se na tom v pondělí dohodl s policejními řediteli a zástupci odborů vnitřní kontroly, se kterými jednal kvůli nedávným kritizovaným zákrokům na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na webu to oznámil mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to v pondělí uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy