Legenda říká sbohem, Bolt začal rozlučku s kariérou na Jamajce. Tleskalo mu 30 tisíc lidí

Podívejte se na dojemnou rozlučku Usaina Bolta s domácími diváky na Jamajce. Legendární sprinter poběží poslední závod kariéry na MS v Londýně, za 14 dnů se ale představí ještě v Ostravě.
Usain Bolt naposledy v sobotu naposledy v kariéře zavodil na Jamajce před domácími diváky. V Kingstonu jeho závod sledovala narvaná atletická aréna pro třicet tisíc diváků.
Bolt poslední ostrou stovku doma zaběhl v čase 10,03 a svůj běh vyhrál. Ten den byl rychlejší pouze jeho krajan Yohann Blake v čase 9,97.
"Snad ještě nikdy jsem před stovkou nebyl takhle nervózní. Asi to byl jeden z mých nejhorších závodů, s tradičně špatným startem, ale nemohl jsem čekat nic světoborného. Nezávodil jsem od ledna," řekl Bolt.
Bylo to naposledy, kdy běžel závod ve své rodné zemi. Za čtrnáct dnů se ještě představí na Zlaté tretře, po sprnovém MS v Londýně ale ukončí kariéru.
Sport Reuters ČTK Sport, Reuters, ČTK
11. 6. 2017 10:41
Éra jednoho velkého muže a atletického rekordmana končí. Legendární sprintér Usain Bolt letos ve 30 letech opustí atletickou scénu. Rozlučku za fenomenální kariérou začal na rodné Jamajce. Stovku zaběhl v čase 10,03 a v Kingstonu mu aplaudovalo na třicet tisíc diváků. Bolta na domácí scéně viděli běžet naposledy. "Snad ještě nikdy jsem nebyl před stovkou takhle nervózní," řekl Bolt poté, co před nadšenými fanoušky absolvoval i čestné kolo. Podívejte se.