Legenda Hilgertová válí dál. Na SP v Praze dojela třetí!

Štěpánka Hilgertová.
I ve 46 letech dokáže česká kajakářka Štěpánka Hilgertová porážet mladší soupeřky.
Na druhém místě skončila Kateřina Kudějová, na prvním Němka Ricarda Funková.
Dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová dokončila závod s jediným šťouchem. I bez tohoto dotyku branky by dvě rychlejší soupeřky neohrozila, takže s bronzem byla evidentně spokojená.
Některé fanoušky závody v Tróji asi zase tolik nebavily.
22. 6. 2014 12:53

Praha - České kajakářky získaly dvě medaile na domácím Světovém poháru v pražské Troji: Kateřina Kudějová byla druhá a Štěpánka Hilgertová třetí.

Třetí pohárový závod sezony vyhrála Němka Ricarda Funková, jež před třemi týdny získala ve Vídni titul mistryně Evropy. Další Češka ve finále Veronika Vojtová obsadila osmou příčku a zajistila si účast na zářijovém světovém šampionátu v USA.

Čtyřiadvacetiletá Kudějová, mistryně světa do 23 let, loni na seniorském MS v Praze skončila osmá, ale dnes už šanci na stupně vítězů proměnila. Branky ve vlnách Vltavy projela bez penalizace a za vítěznou Funkovou zaostala jen o 42 setin sekundy.

Šestačtyřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová skončila třetí s jedním "šťouchem", i bez tohoto dotyku branky by dvě rychlejší soupeřky neohrozila.

Závod Světového poháru ve vodním slalomu v Praze:

Muži:

C2: 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 102,30 (2 trestné sekundy), 2. Szczepanski, Pochwala (Pol.) 104,46 (2), 3. Božič, Taljat (Slovin.) 104,63 (2), ...5. Karlovský, Jáně 105,91 (0), 10. Kašpar, Šindler 156,83 (54), v semifinále 16. Koplík, Vrzáň 121,76 (10), 17. Větrovský, Matějka (všichni ČR) 126,43 (6).

3xC2: 1. ČR (Karlovský, Jáně; Kašpar, Šindler; Koplík, Vrzáň) 138,83 (12), 2. Polsko 179,92 (62), 3. Německo 189,68 (64)

Ženy:

K1: 1. Funková (Něm.) 99,38 (0), 2. Kudějová 99,80 (0), 3. Š. Hilgertová 103,20 (2), ...8. Vojtová 110,63 (4), v semifinále 20. Galušková (všechny ČR) 119,86 (2).

3xK1: 1. ČR (Kudějová, Hilgertová, Vojtová) 121,06 (2), 2. Austrálie 121,43 (4), 3. Rusko 127,76 (4).