Ledecké sjezd v Rusku zatrhli, alespoň mohla nabrat energii. A den poté dojela desátá

ČTK ČTK
2. 2. 2020 14:53
Olympijská vítězka skončila v superobřím slalomu desátá a zajela v této disciplíně nejlépe ve Světovém poháru
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

Česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká díky omezenému programu v ruské Krasné Poljaně mohla nabrat energii. Dnes to proměnila v desáté místo v superobřím slalomu a příští týden v Garmisch-Partenkirchenu možná vedle dalšího super-G pojede dva sjezdy. Není totiž vyloučeno, že se v Ga-Pa uskuteční náhradní závod za sobotní zrušený sjezd v Rusku.

"V sezoně je to náročné, protože jsou tam dlouhé přesuny, vybalování a balení na hotelu. To je nejvíce únavné. Teď bylo fajn, že jsme byli na jednom místě, trochu jsme potrénovali na jednoduchém kopci, pořád jsem se hýbala. Energii nabírám zpátky," uvedla čtyřiadvacetiletá Češka, na niž v minulém týdnu dolehla únava z předchozího programu a přechodů ze snowboardu na lyže.

Překvapivá olympijská vítězka v superobřím slalomu dnes zajela v této disciplíně nejlépe ve Světovém poháru. "Každopádně výsledek je to skvělý a každé umístění do desítky je fantastické. Jsem na sebe i celý tým pyšná. A jen doufám, že to takhle budeme držet a podaří se nám udělat další skvělé výsledky," poznamenala.

Loni se v ruském středisku Roza Chutor kvůli počasí nezávodilo vůbec a letos hrozilo něco podobného. Nakonec pořadatelé start zarazili pouze start sjezdu. "Letos to bylo ze začátku déja vu. Padalo hrozně moc sněhu, a i když organizátoři dělali, co mohli, tak udržet sjezdovku tak dlouho ve formě není jen tak. Ale zvládli to a jsem moc ráda, že alespoň dnes jsme mohli jet. Ten sjezd se opravdu nedal. Nebylo by to dost bezpečné," konstatovala aktuálně třetí žena pohárového pořadí ve sjezdu.

Lyžařky možná dostanou šanci závod odjet příští týden. "Je možné, že ho nahradí teď v Garmischi. Bavili se o tom alespoň trenéři na schůzi. Jen nevím, jestli je to už konečné rozhodnutí. Ale samozřejmě by bylo fajn, kdyby nám ho nahradili," přála si.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy