Ledecké odpadla hlavní rivalka. Zraněná Suterová nestihne začátek sezony

ČTK ČTK
27. 9. 2021 12:02
Mistryni světa ve sjezdu Corinne Suterovou ze Švýcarska čeká po pádu v tréninku několik týdnů pauzy. Jedna z velkých soupeřek Ester Ledecké tak přijde o úvod sezony Světového poháru, který tradičně v říjnu obstará obří slalom v Söldenu.
Corinne Suterová
Corinne Suterová | Foto: Reuters

Šestadvacetiletá Suterová se podle zprávy národního lyžařského svazu zranila o víkendu při tréninku v Zermattu. Letošní mistryně světa ve sjezdu a vicemistryně v super-G si silně pohmoždila holenní kosti na obou nohou a utrpěla odřeniny v obličeji.

Do úvodních rychlostních závodů sezony na začátku prosince v kanadském Lake Louise by měla být držitelka dvou malých glóbů z roku 2020 v pořádku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

Putin slíbil navýšení dodávek plynu do Evropy od začátku listopadu

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil zvednout dodávky zemního plynu do Evropy od listopadu. Státní podnik Gazprom s nimi má začít, až naplní domácí podzemní zásobníky. Informovala o tom agentura TASS. Na starém kontinentě je před příchodem zimy napjatá situace na trhu s energiemi - ceny zemního plynu se od začátku roku zvýšily o 365 procent. Evropští představitelé požadují, aby Rusko dodávky zvýšilo, to ale zatím jen plnilo stávající dohody.

Ředitel Gazpromu Alexej Miller podle TASSu Putinovi sdělil, že firma by mohla zvýšit dodávky do Evropy po 8. listopadu. Miller také na zasedání vlády přenášeném televizí řekl, že Gazprom dosáhne plánované úrovně nad 72,6 miliardy metrů krychlových plynu v domácích zásobách k 1. listopadu a dokončí jejich plnění 8. listopadu.

"Žádám vás, abyste po dokončení plnění podzemních zásobníků plynu v Rusku do 8. nebo 8. listopadu zahájili postupné a plánované práce na zvýšení objemů plynu ve vašich podzemních nádržích v Evropě,“ řekl Putin. Dodal, že jde především o zásobníky v Rakousku a Německu. Podle Putina tak vznikne "příznivější situace na evropském energetickém trhu obecně“. Miller mu odpověděl, že tak se stane.

Zdroj: ČTK
Další zprávy