Ledecká ani Křížová ve sjezdu v La Thuile na body nedosáhly

19. 2. 2016 14:25
SP v sjezdu, Garmisch-Partenkirchen: Ester Ledecká
SP v sjezdu, Garmisch-Partenkirchen: Ester Ledecká | Foto: Reuters

La Thuile - Česká lyžařka Ester Ledecká ve sjezdu v italské La Thuile na body nedosáhla, když obsadila 36. místo. Hned za ní skončila Klára Křížová. Po pádu favoritky Lindsey Vonnové se z vítězství radovala Lara Gutová. Švýcarka se tak dostala před americkou soupeřku do čela celkového hodnocení seriálu.

Druhé místo za Gutovou obsadila Rakušanka Cornelia Hütterová, která na vítězku ztratila 1,02 sekundy, o další setinu zpět byla třetí Italka Nadia Fanchiniová.

Snowboardová mistryně světa Ledecká po dvou bodovaných startech v Ga-Pa ve třetím závodu ve sjezdařském Světovém poháru obsadila 36. místo se ztrátou 5,70 sekundy na vítězku. Hned za ní o 21 setin zpět skončila Křížová.

Vonnová upadla v levotočivé zatáčce, ve které jí po chybě na nerovnostech vypnula spodní lyže a Američanka skončila na boku. Z pádu vyvázla nezraněna a díky náskoku zůstala v čele hodnocení disciplíny. Na Hütterovou má k dobru 126 bodů. V celkovém pořadí SP na Gutovou ztrácí 13 bodů.

"Odepnula se mi lyže, jsem pěkně naštvaná, takové věci se nesmějí stávat. Je to škoda. Nejela jsem špatně, ale ztratila jsem 100 bodů a přitom to s mým lyžováním nemělo nic společného," zlobila se Vonnová. "Lyže se mi vypnula v této sezoně už podruhé, přitom ji mám nastavenou skoro úplně nadoraz," doplnila nejúspěšnější lyžařka v SP s 76 výhrami.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v La Thuile (Itálie):

Ženy - sjezd:

1. Gutová (Švýc.) 1:35,57, 2. Hütterová (Rak.) -1,02, 3. N. Fanchiniová (It.) -1,03, 4. F. Suterová (Švýc.) -1,17, 5. Rossová (USA) -1,29, 6. Weiratherová (Licht.) -1,43, 7. Curtoniová (It.) -1,91, 8. Rebensburgová (Něm.) -1,93, 9. Yurkiwová (Kan.) -2,01, 10. Görglová (Rak.) -2,04, ...36. Ledecká -5,70, 37. Křížová (obě ČR) -5,91.

Průběžné pořadí sjezdu (po 7 z 9 závodů): 1. Vonnová (USA) 500 b., 2. Hütterová 374, 3. Yurkiwová 357, 4. Gutová 350, 5. F. Suterová 343, 6. Rebensburgová 238, ...42. Ledecká 7, 45. Křížová 6.

Průběžné pořadí SP (po 27 z 41 závodů): 1. Gutová 1073, 2. Vonnová 1060, 3. Rebensburgová 852, 4. Hansdotterová (Švéd.) 701, 5. Weiratherová 659, 6. Hütterová 613, ...12. Strachová 432, 97. Ledecká 13, 102. Křížová 8, 115. Dubovská 5.