Ledecká při tréninku na sjezd dojela sedm setin za Vonnovou

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
18. 2. 2016 13:53
Česká sjezdařka a snowboardistka Ester Ledecká má za sebou trénink na sobotní sjezd v italské La Thuile. Obsadila v něm 15. místo, těsně za Lindsey Vonnovou.
Ester Ledecká při SP v Garmisch-Partenkirchenu 2016
Ester Ledecká při SP v Garmisch-Partenkirchenu 2016 | Foto: ČTK

La Thuile - Česká sjezdařka a snowboardistka Ester Ledecká má za sebou povedený trénink na páteční lyžařský sjezd v italské La Thuile.

Ve čtvrtečním klání obsadila česká naděje celkové patnácté místo, když ztratila jen sedm setin na suverénku této disciplíny Lindsey Vonnovou. Za vítěznou Rakušankou Cornelií Hütterovou ovšem zaostala o1,59 sekundy.

Druhá česká reprezentantka Klára Křížová zaznamenala se ztrátou čtyř sekund a šedesáti setin až 45. tréninkový čas.

Zítřejší sjezd, který se jede jako náhrada za zrušený závod v Crans Montaně, odstartuje v pravé poledne. Další sjezd se přitom pojede na stejném místě i v sobotu (10:45), místní program pak zakončí nedělní Super G (11:15).

Na MS juniorů nepojede

Ledecká má přitom za sebou zatím teprve dva závody Světového poháru v lyžování, v obou ale bodovala. Při sjezdu v Garmisch-Partenkirchenu obsadila na začátku února 24. místo, na témže místě pak byla v Super G jen o místo horší.

Kombinování sjezdového lyžování a snowboardingu ale přináší Ledecké i problémy. Kvůli Světovému poháru snowboardistů bude muset vynechat nadcházející lyžařské mistrovství světa juniorů, které se koná na přelomu února a března v Soči.

Tou dobou bude česká obojživelnice v Kayseri a Winterbergu usilovat o triumf ve Světovém poháru snowboardistek.  "Nemohu si dovolit žádný zbývající závod Světového poháru vynechat. Každý bod může být pro konečné hodnocení důležitý,“ uvedla dvacetiletá závodnice v tiskové zprávě.

Druhý trénink na sjezd SP žen v La Thuile (Itálie):

1. Hütterová (Rak.) 1:38,69, 2. McKennisová (USA) -0,03, 3. Görglová (Rak.) -0,08, ...15. Ledecká -1,59, 45. Křížová (obě ČR) -4,60.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy