Ledecká má svou vlastní Barbie. Růžovou kombinézu ale u ní nečekejte

mih mih
25. 10. 2018 15:24
Dvojnásobná olympijská vítězka dostala vlastní panenku, která nejde nikde koupit.
Barbie jako Ester Ledecká
Barbie jako Ester Ledecká | Foto: Sport Invest

Praha - Unikátní kombinéza, blonďatá hříva a červená helma s nápisem STR. Tuhle panenku Barbie nikde nekoupíte. Nese totiž podobu Ester Ledecké a firma Mattel ji vyrobila jen pro českou snowboardistku a lyžařku.

"Viděla jsem ji dva dny před tiskovkou, kdy jsem se s ní fotila. Hrozně jsem se na ni těšila, dneska jsem nemohla dospat, až si s ní budu moci hrát," prohlásila při slavnostním předání hračky. 

Ester Ledecká s Barbie
Ester Ledecká s Barbie | Foto: Sport Invest

Každý rok firma Mattel vyrobí zhruba deset neprodejných panenek Barbie s vizáží významných ženských osobností. Je to součást iniciativy Dream Gap, která má dívkám na celém světě ukázat, že se mohou stát, kýmkoliv chtějí.

Vlastní panenku už mají například boxerská šampionka Nicola Adamsová nebo italská fotbalistka Sara Gamaová.

Že by odteď dvojnásobná olympijská vítězka jezdila v růžové kombinéze ve stylu Barbie ale nehrozí.

"Kombinéza bude lehce jiná, než byla uplynulou sezonu, ale růžovou nemusím. S barbie jsem si odmala hrála, ale pak u mě nějak převážil vliv staršího bráchy a zatáhl mě do světa superhrdinů a bioniclů," vysvětlila Ledecká.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy