Landová získala univerziádní zlato, Puskarčíková byla druhá

31. 1. 2015 15:21
České biatlonistky ovládly na Světové zimní univerziádě závod s hromadným startem na 12,5 kilometru. Zvítězila Jitka Landová, pro stříbro si za ní s odstupem 55 sekund dojela Eva Puskarčíková.
Jitka Landová
Jitka Landová | Foto: (C) Český biatlon, Pavel Slavík

Štrbské Pleso/Osrblie - České biatlonistky ovládly na Světové zimní univerziádě na Slovensku závod s hromadným startem na 12,5 kilometru. Zvítězila Jitka Landová, pro stříbro si za ní s odstupem 55 sekund dojela Eva Puskarčíková.

Landová tuto disciplínu na univerziádě vyhrála i před rokem v Itálii, v Osrblie už získala bronz ve sprintu. Další členka úspěšné české štafety ze závodů Světového poháru Puskarčíková měla na druhé pozici desetisekundový náskok před Ukrajinkou Ianou Bondarovou, která při střelbě celkem šestkrát minula. Češky měly po dvou netrefených terčích.

Česká výprava zatím získala šest medailí, před dnešním biatlonovým úspěchem byli vysokoškolští reprezentanti čtyřikrát bronzoví. Soutěže na Slovensku skončí v neděli, následně se univerziádní program přesune do Španělska.